Proces s Pistoriusem skončí nejdříve v polovině května

ČTK ČTK
24. 3. 2014 12:35
Na dalším prodloužení procesu, který dnes vstupuje do čtvrtého týdne, se shodly obě strany.
Oscar Pistorius před soudem.
Oscar Pistorius před soudem. | Foto: Reuters

Pretoria - Soudní proces s paralympijským šampionem Oscarem Pistoriusem, jenž je obžalován z vraždy přítelkyně Reevy Steenkampové, bude pokračovat až do 16. května. Na dalším prodloužení procesu, který dnes vstupuje do čtvrtého týdne, se shodly obě strany.

Státní zástupce Gerrie Nel hodlá v tomto týdnu vyslechnout ještě několik svědků, než případ uzavře. Své svědky by pak měla předvolat i obhajoba, poprvé vypovídat bude i Pistorius. Proces bude v Pretorii pokračovat do 4. dubna, po týdenní pauze by pak měl vyvrcholit v polovině května.

Sedmadvacetiletý Pistorius bude muset podle svého obhájce Briana Webbera prodat dům, v němž k neštěstí došlo, aby získal prostředky na pokrytí stále rostoucích finančních nákladů na protahující se soud. Původně byl proces naplánován na tři týdny.

Slavného handicapovaného atleta viní obžaloba z toho, že loni 14. února zavraždil doma v koupelně svou přítelkyni. Za to mu hrozí 25 let vězení. Běžec přezdívaný kvůli svým podkolenním protézám "Blade Runner" se hájí tím, že si myslel, že přes dveře toalety střílí na vetřelce.

 

Právě se děje

Další zprávy