Zda je Pistorius vrah, bude jasno nejdříve v srpnu

ČTK Sport ČTK, Sport
26. 5. 2013 16:38
Jihoafrická policie prý nebude s vyšetřováním případu šestinásobného paralympijského vítěze Oscara Pistoriuse, obžalovaného z vraždy přítelkyně, hotova dříve než v srpnu.
Oscar Pistorius a Reeva Steenkampová
Oscar Pistorius a Reeva Steenkampová | Foto: Reuters

Johannesburg - Jihoafrická policie prý nebude s vyšetřováním případu šestinásobného paralympijského vítěze Oscara Pistoriuse, obžalovaného z vraždy přítelkyně, hotova dříve než v srpnu.

Státní zastupitelství proto bude 4. června, kdy slavný handicapovaný běžec po čtyřech měsících opět stane před soudem, usilovat o odklad přelíčení. Podle agentury AP se Pistorius u soudu mihne jen na pár minut.

Šestadvacetiletý atlet, který je obžalován, že 14. února zavraždil svou přítelkyni Reevu Steenkampovou, je na svobodě na kauci ve výši jednoho milionu randů (asi 2,2 milionu korun).

Při stanovování kauce provedly úřady audit Pistoriusových financí a podle dnešní zprávy jihoafrického listu City Press se ukázalo, že dluží na daních. Daňový úřad mu prý vyměřil pokutu necelý jeden milion randů, kterou už běžec uhradil.

Pistorius, kterému získala popularitu i účast na loňských olympijských hrách v Londýně, tvrdí, že svou partnerku zastřelil omylem, protože si ji spletl se zlodějem.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Netolický skončil podle Hamáčka v dozorčí radě České pošty kvůli ztrátě důvěry

Pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) skončil v dozorčí radě České pošty kvůli ztrátě důvěry, řekl ve čtvrtek Blesku vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Z jeho vyjádření vyplývá, že někdejší místopředseda strany Netolický nebude pokračovat ani jako odborný mluvčí ČSSD pro oblast místního rozvoje. Podle Hamáčka by se měl soustředit na Pardubický kraj a vedení najde někoho, ke komu má důvěru.

Netolický minulý týden serveru Seznam Zprávy řekl, že před ním Hamáček 15. dubna hovořil o plánu přivézt milion dávek očkovací látky proti covidu-19 Sputnik V. Nemohl však potvrdit plán výměny Sputniku V za informace o ruském zapojení do explozí ve Vrběticích na Zlínsku, o kterém se podle serveru Seznam Zprávy hovořilo na jedné z Hamáčkových schůzek ve stejný den. Hamáček tuto výměnu odmítá a plánuje se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy