Pořadatelé upravili po Furyho protestu ring na duel s Kličkem

ČTK ČTK
28. 11. 2015 17:34
Pořadatelé vyslyšeli hrozby Tysona Furyho a ring, na kterém se večer bude boxovat o titul mistra světa v těžké váze upravili.
Tyson Fury během předzápasového tréningu
Tyson Fury během předzápasového tréningu | Foto: Reuters

Düsseldorf - Hrozba zrušení večerního boxerského souboje o titul mistra světa těžké váhy mezi Tysonem Furym a Vladimirem Kličkem je zažehnána. Pořadatelé v Düsseldorfu vyhověli britskému vyzyvateli a upravili povrch ringu, který byl podle Furyho příliš měkký.

Pořadatelé zmenšili vrstvu pěnové podložky

Fury hrozil, že v původně připraveném ringu k netrpělivě očekávanému duelu o pásy organizací WBA, WBO, IBO a IBF nenastoupí. Podle jeho agenta Asifa Valiho pořadatelé jednu vrstvu pěnových podložek pod ringem odebrali a britský boxer svůj protest stáhl.

"Byly tam tři vrstvy pěny, jedna byla ze zdravotních a bezpečnostních důvodů odstraněna," uvedl Vali. "Už je to hotové. Zápas určitě bude. Všechno je v pořádku," dodal s odkazem na večerní duel, který by měla sledovat vyprodaná fotbalová aréna pro 55.000 fanoušků.

Ring je nyní v pořádku tvrdí Furyho agent

Furymu se nelíbila příliš měkká podkladová vrstva pěny, která údajně dosahovala téměř 13 centimetrů. Obvyklá je podle něho necelá polovina. "Z bezpečnostního a zdravotního hlediska je to moc, protože může snadno dojít ke zranění kotníků," prohlásil Vali s tím, že takový ring nevyhovuje především vysokým a těžkým boxerům.

Sedmadvacetiletý dosud neporažený Fury měří 206 centimetrů a podle pátečního vážení před duelem má 112 kilogramů. Devětatřicetiletý ukrajinský šampion Kličko, který je podle oficiálních údajů o osm centimetrů menší, ovšem váží o pouhého půl kilogramu méně. Podmínky pro oba borce by tak měly být srovnatelné.

 

Právě se děje

Další zprávy