Smrt si nevybírá: Odložil, Escobar a další sportovní oběti vražd a napadení

Postřelený hráč americké fotbalu Stedman Bailey je zatím posledním z neradostné řady sportovců, kteří se stali obětí trestného činu. Seznamte s tragickými příběhy několika z nich.
Hráč americké fotbalu Stedman Bailey je zatím posledním z neradostné řady sportovců, kteří se stali obětí trestného činu. Wide receiver klubu NFL St. Louis Rams nyní v Miami bojuje o život poté, co ho na jihu Floridy spolu s kamarádem v autě postřelili zatím neznámí útočníci. Bailey sice dostal dvě rány do hlavy, ale naštěstí se už probral z kómatu. To řada jiných sportovců tolik štěstí neměla.
Jako například americký boxer O'Neil Bell. Někdejší profesionální mistr světa v boxu O'Neil Bell byl ve středu zastřelen při loupežném přepadení na ulici v Atlantě. Čtyřicetiletý Jamajčan měl v minulosti v držení mistrovské pásy organizací WBC, WBA a IBF ve váze do 90,7 kilogramu. Při středečním incidentu na autobusové zastávce v Atlantě utrpěl podle policie střelné poranění ještě jeden muž, ten však útok dvou ozbrojených lupičů přežil.
Rouška tajemství zahaluje smrt Josefa Odložila, stříbrného v běhu na 1500 m na olympiádě v Tokiu 1964. Bývalý manžel Věry Čáslavské zemřel po konfliktu se synem Martinem. Po návratu se v noci ze 6. na 7. srpna 1993 na diskotéce v místní části Domašov obce Bělá pod Pradědem, kde on i jeho bývalá žena vlastnili chalupu, nepohodl se synem Martinem, byl inzultován a při pádu se udeřil o zem.
Odložil upadl do kómatu a po dvou neúspěšných operacích 10. září zemřel, přesná příčina úmrtí nebyla nikdy dokonale objasněna. Jeho syn Martin byl v roce 1996 odsouzen na čtyři roky za ublížení na zdraví s následkem smrti, v lednu 1997 mu prezident Václav Havel udělil milost.
Foto: Nicholas Regia via Deviantart
Sport Sport
28. 11. 2015 11:00
Postřelený hráč americké fotbalu Stedman Bailey je zatím posledním z neradostné řady sportovců, kteří se stali obětí trestného činu. Seznamte s tragickými příběhy několika z nich.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lidé v říjnu utráceli více za oblečení, počítače, ale také za potraviny

Tržby obchodníků v říjnu zpomalily tempo meziročního růstu na 3,4 procenta ze zářijových revidovaných 7,1 procenta. Lidé utráceli více za oblečení, počítačovou techniku, ale také za potraviny. Naopak u čerpacích stanic se tržby za prodej pohonných hmot snížily o 0,3 procenta, šlo o druhý letošní pokles po květnu.

Tradičně nejrychleji rostl prodej zboží v e-shopech, tempo meziročního růstu ale zpomalilo ze zářijových 25,8 na 16,8 procenta. 

Letošní říjen měl o jeden pracovní den méně než loňský, po očištění o kalendářní vlivy byly tržby meziročně vyšší o 4,6 procenta. V meziměsíčním srovnání tržby stagnovaly.

Další zprávy