Smrt si nevybírá: Odložil, Escobar a další sportovní oběti vražd a napadení

Postřelený hráč americké fotbalu Stedman Bailey je zatím posledním z neradostné řady sportovců, kteří se stali obětí trestného činu. Seznamte s tragickými příběhy několika z nich.
Hráč americké fotbalu Stedman Bailey je zatím posledním z neradostné řady sportovců, kteří se stali obětí trestného činu. Wide receiver klubu NFL St. Louis Rams nyní v Miami bojuje o život poté, co ho na jihu Floridy spolu s kamarádem v autě postřelili zatím neznámí útočníci. Bailey sice dostal dvě rány do hlavy, ale naštěstí se už probral z kómatu. To řada jiných sportovců tolik štěstí neměla.
Jako například americký boxer O'Neil Bell. Někdejší profesionální mistr světa v boxu O'Neil Bell byl ve středu zastřelen při loupežném přepadení na ulici v Atlantě. Čtyřicetiletý Jamajčan měl v minulosti v držení mistrovské pásy organizací WBC, WBA a IBF ve váze do 90,7 kilogramu. Při středečním incidentu na autobusové zastávce v Atlantě utrpěl podle policie střelné poranění ještě jeden muž, ten však útok dvou ozbrojených lupičů přežil.
Rouška tajemství zahaluje smrt Josefa Odložila, stříbrného v běhu na 1500 m na olympiádě v Tokiu 1964. Bývalý manžel Věry Čáslavské zemřel po konfliktu se synem Martinem. Po návratu se v noci ze 6. na 7. srpna 1993 na diskotéce v místní části Domašov obce Bělá pod Pradědem, kde on i jeho bývalá žena vlastnili chalupu, nepohodl se synem Martinem, byl inzultován a při pádu se udeřil o zem.
Odložil upadl do kómatu a po dvou neúspěšných operacích 10. září zemřel, přesná příčina úmrtí nebyla nikdy dokonale objasněna. Jeho syn Martin byl v roce 1996 odsouzen na čtyři roky za ublížení na zdraví s následkem smrti, v lednu 1997 mu prezident Václav Havel udělil milost.
Foto: Nicholas Regia via Deviantart
Sport Sport
28. 11. 2015 11:00
Postřelený hráč americké fotbalu Stedman Bailey je zatím posledním z neradostné řady sportovců, kteří se stali obětí trestného činu. Seznamte s tragickými příběhy několika z nich.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy