"My tu mísu zase vyhráli". Tenisté vyrazili slavit do Česka

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
18. 11. 2013 7:00
Jen oni a Španělé dokázali za posledních patnáct let obhájit triumf v Davis Cupu, a teď si proto mohou čeští tenisté plnými doušky vychutnávat 'mistrovské' oslavy.
(Zleva) Jan Hájek, Lukáš Rosol, Radek Štěpánek a Tomáš Berdych sledují během večeře vystoupení srbských tanečníků za doprovodu místní lidové hudby.
(Zleva) Jan Hájek, Lukáš Rosol, Radek Štěpánek a Tomáš Berdych sledují během večeře vystoupení srbských tanečníků za doprovodu místní lidové hudby. | Foto: Facebook českého daviscupového týmu

Bělehrad - Jen oni a Španělé dokázali za posledních patnáct let obhájit triumf v Davis Cupu, a teď si proto mohou čeští tenisté plnými doušky vychutnávat 'mistrovské' oslavy.

Ty vypukly už v bělehradské Kombank Areně, když Radek Štěpánek proměnil mečbol rozhodujícího duelu s Dušanem Lajovičem.

Český tým se kolem něj stejně jako loni po zápase s Nicolásem Almagrem seběhl a zavalil jej, poté si bok po boku vychutnával děkovačku s českými fanoušky a vychutnával si pokřik Hoši, děkujem!

"Emoce jsou jiné, užíváme si to ale úplně stejně, mohli jsme zase slavit s našimi fanoušky, kterých tady byla spousta, o to víc nás to těší," hodnotil oslavy po zápase Tomáš Berdych"Tohle nikdy neomrzí," doplnil jej Štěpánek.

S fanoušky se bude slavit v Prostějově

Další oslavy za přítomnosti šampaňského pak probíhaly po příchodu do šaten, kde si dal celý tým hromadný pokřik "My tu mísu zase vyhráli", další budou následovat v pondělí v Prostějově (od 12:30), kam se celý tým přesouvá, aby mohl oslavit triumf s kapitánem Jaroslavem Navrátilem, jehož do Bělehradu nepustila plicní embolie. 

Zhruba dvě hodiny po zápase se Češi ještě zúčastnili oficiální večeře po zápase, kam šli podle Štěpánkových slov "za písničkou" a v pondělí v šest hodin ráno vyrazili z Bělehradu přes Vídeň do Česka.  

Den po oslavách trofeje v Prostějově, tedy v úterý, se úspěšní tenisté vydají po dlouhé sezoně odpočinout si na dovolenou. Například Štěpánek se setká s přítelkyní Petrou Kvitovou, která zápas v Bělehradu osobně nesledovala, protože se na Britských Panenských ostrovech zúčastnila exhibice například po boku Rafaela Nadala.

"Budeme teď odpočívat, chci si ten moment hlavně užít a teprve pak budu přemýšlet o další sezoně. Teď se těším hlavně na postel (smích)," přiznal spokojený Štěpánek.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Čtyři největší banky v Česku loni kvůli pandemii vydělaly o polovinu méně než v roce 2019

Čtveřice největších bank v Česku loni vydělala 31,7 miliardy Kč, což je proti předloňskému roku propad o 30,5 miliardy korun, tedy zhruba na polovinu. Vyplývá to z výsledků bank. Hlavním faktorem propadu je výrazný nárůst nákladů rizika v souvislosti s pandemií koronaviru. Komerční bance klesl čistý zisk o 45,3 procenta na 8,2 miliardy korun, ČSOB o 57 procent na 8,5 miliardy korun, České spořitelně o 43,6 procenta na deset miliard korun a UniCredit Bank v ČR a na Slovensku o 50,5 procenta na pět miliard korun.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 54 minutami

Hasiči v Chrastavě zasahují u požáru průmyslového objektu

V Chrastavě u Liberce zasahují hasiči u požáru průmyslového objektu. Vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Podle mluvčí policie Dagmar Sochorové hoří v průmyslové zóně.

"Na základě prvotního šetření bylo zjištěno, že v plamenech je budova skladu firmy vyrábějící díly do vozidel," uvedla Sochorová. Protože hrozí výbuch nádrže s plynem, byla podle mluvčí zastavena také železniční doprava na trati Liberec - Chrastava.

Na místě je 13 jednotek hasičů a další složky Integrovaného záchranného systému. "Jsme na místě, zatím je to bez zranění," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Uživatelům nejnovějších Windows hrozí útoky hackerů, varuje NÚKIB

Uživatelům operačního systému Windows včetně nejnovějších verzí hrozí útoky hackerů. Windows 10 a Windows Server 2019 obsahují vážné zranitelnosti, které již začaly zneužívat některé škodlivé programy. Na většinu zranitelností Microsoft vydal opravy. Na svém webu to uvedl Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Útočníci mohou podle expertů poradenské firmy BDO využít zranitelnosti systému například prostřednictvím phishingového útoku nebo odkazu ke stáhnutí externího obsahu zprávy, který bude obsahovat vyděračský ransomware.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie požádala o prodloužení lhůty v kauze farmy Čapí hnízdo

Policisté požádali o další prodloužení lhůty pro vyšetřování kauzy kolem dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo, v níž je obviněn premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Mayerová. Uvedla to v pátek mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Nový termín lhůty mluvčí neuvedla, s dalšími dotazy odkázala na pražské městské státní zastupitelství, jehož žalobce Jaroslav Šaroch případ dozoruje. Lhůta byla v minulosti prodloužena několikrát, naposledy byla stanovena do konce února.

Babiš dlouhodobě odmítá, že by se kolem farmy dělo cokoli nezákonného, Mayerová v minulosti uvedla, že je přesvědčena o tom, že zákon porušen nebyl.

"Mohu potvrdit, že kriminalisté požádali o prodloužení lhůty. Ve věci si vyhradilo právo na poskytování informací městské státní zastupitelství. V případě dalších dotazů se prosím obraťte přímo na státní zastupitelství," uvedla Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy