Divoký rok spasitele Štěpánka. Prožil rozvod, lásku i triumf

Po roce je opět českým hrdinou. Radek Štěpánek prožil náročných 12 měsíců a obhajoba Davisova poháru je pro něho sladkou tečkou. Připomeňte si jeho divoký rok v naší galerii.
Listopad 2012 - Zřejmě nejslavnější chvíle českého tenistu poslední éry. Češi po pětizápasové bitvě zdolali v Praze Španělsko a po 32 letech získali Davisův pohár. Oslavy byly proto bouřlivé. V jejich čele stál právě Radek Štěpánek.
Právě on by tím rozhodujícím článkem. To on rozsekl 100. finále Davisova poháru poté, co Tomáš Berdych nestačil před rokem na Davida Ferrera a stav byl vyrovnaný.
Poslední souboj trval téměř čtyři hodiny. Štěpánek Almagra udolala po setech 6:4, 7:6, 3:6 a 6:3. Výkonu nejstaršího českého reprezentanta si všimli i ve světě. Tehdejší trenér Realu Madrid José Mourinho si Štěpánka vzal do úst, aby motivoval své fotbalisty. "Jestliže čtyřiatřicetiletý sportovec, jako je Štěpánek, dokáže hrát tři dny po sobě, když se dře pro vítězství svého týmu, tak mi neříkejte, že hráči ve věku 25 nebo 26 let nemohou hrát ve středu a v sobotu," říkal tehdy.
Tehdy ještě mezi fanoušky držela Štěpánkovi palce jeho manželka Nicole Vaidišová. To ještě možná oba netušili, jak to s nimi bude za rok.
Foto: Reuters
Český tenista Radek Štěpánek loni spasil český daviscupový výběr v rozhodujícím zápase. Letos má našlápnuto stejně.

Český tenista Radek Štěpánek stejně jako loni i letos spasil český daviscupový výběr v rozhodujícím zápase.

Obhajoba salátové mísy byla zajímavou tečkou za náročným rokem českého tenisty. Připomeňte si ho v naší galerii.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 19 minutami

Inspekce obvinila tři policejní důstojníky z vynášení informací podnikatelům

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila tři policejní důstojníky kvůli rozsáhlému úniku informací. Podle inspekce movitým podnikatelům poskytovali informace o tom, zda jsou tyto osoby, případně jimi ovládané společnosti, prověřované. Kromě tří policejních důstojníků v činné službě byli obviněni i dva bývalí policisté, jeden civilista a jedna firma. Na webu GIBS o tom v pátek informovala její mluvčí Ivana Nguyenová. Dozor nad vyšetřováním případu má Vrchní státní zastupitelství v Olomouci.

V případě získání informací o policejním prověřování z neveřejných evidencí mohli podnikatelé ovlivnit trestní řízení ve svůj prospěch nebo dosáhnout zmaření jednotlivých úkonů. "Podnikatelé za poskytování této 'ochrany' zaplatili minimálně jeden milion Kč," uvedla Nguyenová.

Dva ze tří obviněných důstojníků slouží v ostravské expozituře Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Třetí u hospodářské kriminální policie na krajském policejním ředitelství Moravskoslezského kraje. Obviněny byly i čtyři další osoby, z toho dva bývalí policisté a jedna právnická osoba. Všichni jsou stíháni na svobodě.

Stíhání proti nim je vedeno kvůli neoprávněnému přístupu k počítačovému systému a nosičům informací, zneužití pravomoci úřední osoby, přijetí úplatku a podplacení. V případě pravomocného rozsudku hrozí obviněným tři roky až deset let vězení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy