Příští rok už chci zakončit sezonu výhrou, smál se Berdych

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
17. 11. 2013 17:50
Novak Djokovič porazil Tomáše Berdycha a srovnal stav finále na 2:2 na zápasy.
Tomáš Berdych si po zápase ulevil, že příští rok by chtěl hrát poslední zápas sezony proti někomu hratelnějšímu.
Tomáš Berdych si po zápase ulevil, že příští rok by chtěl hrát poslední zápas sezony proti někomu hratelnějšímu. | Foto: Reuters

Bělehrad - První dva sety úvodní nedělní dvouhry finále Davis Cupu, které se hrály více než dvě hodiny, držel Tomáš Berdych v souboji jedniček s Novakem Djokovičem krok, v klíčových chvílích však zachoval chladnější nervy srbský tenista, což se promítlo do závěrečné sady, která už byla Djokovičovou exhibicí.

Srbové tak vyrovnali stav finálového duelu na 2:2 na zápasy a o jeho vítězi tak musí rozhodnout až závěrečná dvouhra mezi Dušanem Lajovičem a Radkem Štěpánkem.

"Popřáli jsme si hodně štěstí a řekl jsem mu, aby to dorazil. Radkovi věřím, nemám pochybnost, protože oba předchozí zápasy tady hrál skvěle. Navíc moje hra tomu klukovi musela sedět víc než ta Radkova," řekl Berdych na tiskové konferenci po zápase.

Tomáši, jak těžké je hrát s tak rozjetým hráčem?

Je velmi těžké volit správná slova, jak silný teď Novak je. Dneska hrál opět skvěle a zaslouženě vyhrál. Doufám, že příště už zakončím sezonu výhrou (smích). Loni jsem hrál proti rozjetému Ferrerovi, teď to zase byl rozjetý Novak.

Zápasem s Vámi vyhrál už 24. singlový duel v řadě. V čem je tedy jeho nyní největší síla?

Novak je vynikající v tom, jak čte hru. On ví mnohem rychleji než já, co udělám, skvěle vykrývá ty prostory, kde je největší pravděpodobnost, že míček půjde. To si pak připadáte, že hrajete jako proti zdi.

První dva sety jste hráli přes dvě hodiny. Kdybyste dokázal srovnat na 1:1, možná by Djokovič znejistěl...

Kdyby to bylo 1:1 po dvou hodinách hry, bylo by to hodně zajímavé. Ani on není robot, i jemu by pak docházely síly.

Kdy jste měl podle Vás nejblíže ke srovnání stavu?

Vypracoval jsem si dva brejkboly, měl jsem dobře rozjetý tie-break, ale Novak mi nedal šanci druhý set získat pro sebe. Nemůžu říct, že bych třeba litoval toho bekhendového voleje do autu, prostě jsem se nedostal k setbolu a to je všechno.

Stejně jako loni tedy o vítězi finále rozhodne až závěrečná dvouhra. Závidíte trošku Radkovi, nebo jste naopak rád, že ji nemusíte hrát Vy?

Je to sice pátý zápas, ale já nejsem šťastný, že jsem to nechal zase na Radkovi, chtěl jsem, aby se neopakovala loňská situace a já udělal třetí bod už proti Novakovi, bohužel to nevyšlo.

Už jste přemýšlel o tom, na čem byste chtěl zapracovat do příští sezony?

Je teď velmi těžké říci, co musím do nového roku zlepšit. Máme teď jen dva a půl týdne volno a pak už se musím zase připravovat na další sezonu. Ta sezona byla velmi dlouhá a já si musím spíš fyzicky a psychicky odpočinout.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy