Schempp a Domračevová opět vyhráli, Češkám se nevedlo

Aktualizováno 24. 1. 2015 16:10
Český biatlonista Ondřej Moravec si ve stíhacím závodě na 12,5 kilometru pohoršil na 11. místo.
Ondřej Moravec ve stíhacím závodě v Anterselvě
Ondřej Moravec ve stíhacím závodě v Anterselvě | Foto: (C) Český biatlon, Pavel Slavík

Anterselva - O jedno místo si v sobotním stíhací biatlonovém závodě Světového poháru v italské Anterselvě pohoršil Ondřej Moravec a skončil tak na 11. místě. Dramatický závěr nakonec zvládl Němec Simon Schempp, který tak obhájil zlato ze čtvrtečního sprintu.

Další čeští reprezentanti si umístění už udrželi. Michal Krčmář tedy dojel 24., Jaroslav Soukup 41.

Závod jsme sledovali živě ZDE.

Moravec nerozjel závod špatně, na první ležce byl bezchybný a posunul se na osmé místo, při druhé a třetí položce ovšem udělal po jedné chybě a oproti sprintu si o jednu příčku pohoršil. V závěru sice ještě bojoval o první desítku s Němcem Peifferem, ale ztrátu 1,4 vteřiny už nedohnal. Na vítězného Schemppa měl odstup více než minutu.

Boj o stupně vítězů byl velmi dramatický, protože nikdo ze čtyřčlenné vedoucí skupiny při závěrečné střelbě neminul.

Rozhodovalo se tak v posledních stovkách metrů a finiš pro sebe stejně jako před týdnem při hromadném závodě v Ruhpoldingu rozhodl Schempp. Spolu se čtvrtečním sprintem vyhrál třetí závod za sebou. Naopak těsně pod stupni vítězů skončil norský veterán Ole Einar Björndalen.

Vítkovou srazily čtyři střelecké chyby

Mezi ženami vybojovala třetí triumf v SP v řadě za sebou běloruská hvězda Darja Domračevová, která suverénně porazila druhou Rusku Virolajnenovou a třetí Finku Mäkäräinenovou.

Českým biatlonistkám se stejně jako ve sprintu příliš nedařilo. Veronika Vítková na každé ze čtyř položek jednou chybovala a skončila na devatenáctém místě. Gabriela Soukalová připsala o dvě chyby méně, přesto doběhla až jednadvacátá.

Závod biatlonistek jsme sledovali ZDE.

České reprezentanty, kteří vzhledem k postavení ve sprintu neměli velké šance na úspěch, trenéři šetřili na nedělní štafety. Na startu tak chyběli Michal Šlesingr, Jitka Landová a Eva Puskarčíková.

SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie):

Muži - stíhací závod (12,5 km):

1. Schempp (Něm.) 31:27,9 (2 trestné okruhy), 2. Eder (Rak.) -0,1 (1), 3. Garaničev (Rus.) -1,1 (1), 4. Björndalen (Nor.) -1,9 (0), 5. M. Fourcade (Fr.) -31,9 (0), 6. Lesser (Něm.) -45,6 (0), 7. Fak (Slovin.) -51,4 (3), 8. S. Fourcade (Fr.) -56,6 (1), 9. Pidručnyj (Ukr.) -59,0 (2), 10. Pfeiffer (Něm.) -1:00,0 (1), 11. Moravec -1:01,4 (2), ...24. Krčmář -2:29,9 (3), 41. Soukup (všichni ČR) -3:46,5 (4).

Průběžné pořadí SP (po 14 z 25 závodů): 1. M. Fourcade 572, 2. Schempp 549, 3. Šipulin (Rus.) 535, 4. Fak 463, 5. Svendsen (Nor.) 452, 6. Moravec 428, ...13. Šlesingr (ČR) 289, 46. Krčmář 67, 51. Soukup 54, 60. Krupčík (ČR) 28.

Ženy - stíhací závod (10 km):

1. Domračevová (Běl.) 30:58,5 (1), 2. Virolajnenová (Rus.) -1:21,0 (1), 3. Mäkärainenová (Fin.) -1:29,0 (5), 4. Hildebrandová (Něm.) -1:29,3 (1), 5. Dorinová Habertová (Fr.) -1:38,0 (2), 6. Dunkleeová (USA) -1:40,8 (1), 7. Gereková (SR) -2:00,2 (2), 8. Oberhoferová (It.) -2:03,1 (3), 9. Preussová (Něm.) -2:06,8 (3), 10. Wiererová (It.) -2:13,0 (2), ...19. Vítková -2:42,2 (4), 21. Soukalová (obě ČR) -2:48,1 (2).

Průběžné pořadí SP (po 14 z 25 závodů): 1. Mäkärainenová 660, 2. Domračevová 620, 3. Valj Semerenková (Ukr.) 509, 4. Wiererová 477, 5. Vítková 474, 6. Hildebrandová 450, ...10. Soukalová 356, 39. Landová 105, 44. Puskarčíková (obě ČR) 91.