Veronika Vítková

Veronika Vítková (*9. 12. 1988) je česká biatlonistka. Devětkrát už se na Světovém poháru ocitla na stupních vítězů a jednou ho i vyhrála. Byla rovněž součástí smíšené štafety, která získala na MS 2015 zlaté medaile a na olympijských hrách v Soči 2014 stříbrné medaile.

Má také dvě zlaté a dvě stříbrné z juniorského světového šampionátu.

Není to ideální. Vítkovou trápí záhadné zdravotní problémy a sezona je za dveřmi
Biatlon

Česká biatlonistka Veronika Vítková se potýká se zdravotními obtížemi a šest týdnů před startem nové sezony netrénuje na maximum.
Problémy biatlonistů. Tři zkušené Čechy trápí zdraví, Vítkové se špatně dýchá
Biatlon

Biatlonová reprezentace má před sebou dlouhé soustředění v dějišti příštího světového šampionátu, italské Anterselvě.
Propad Vítkové doteď nechápu. Od května přijdou změny, hlásí trenér biatlonistek
Biatlon

Trenér biatlonistek Egil Gjelland prožil hodně hořkosladkou sezonu.
Nadšení z norské revoluce je pryč. Vítková se obává, že na změny nereagovala dobře
Biatlon

Nová cesta, na kterou se český biatlon odvážně vydal, bezprostředně po skončení sezony působí rozpačitě.
Wiererová vyhrála Světový pohár biatlonistek, Bö posunul rekord na šestnáct triumfů
Biatlon

Italka Dorothea Wiererová vyhrála celkové pořadí SP biatlonistek. K prvnímu velkému křišťálovému glóbu v kariéře jí stačilo dvanácté místo v masáku.
Vítková dojela ve stíhačce třináctá, Bö získal rekordní patnáctou výhru
Biatlon

Biatlonista Johannes Thingnes Bö vyhrál v Oslu po sprintu i stíhací závod a patnáctým vítězstvím v ročníku vytvořil nový rekord Světového poháru.
V posledním sprintu sezony biatlonistek uspěly Slovenky. Z Češek bodovala jen Vítková
Biatlon

Poslední sprint biatlonistek v sezoně SP vyhrála slovenská mistryně světa Anastasia Kuzminová a obhájila malý křišťálový glóbus.
Češi v posledních závodech MS biatlonistů nezářili, "masákům" vládli Italové
Biatlon

Italka Dorothea Wiererová vyhrála na biatlonovém mistrovství světa závod s hromadným startem, mužům kraloval její krajan Dominik Windisch.
Biatlonistky dojely po kolapsu Puskarčíkové štafetu na MS patnácté
Biatlon

České biatlonistky dojely ve štafetě na mistrovství světa v Östersundu po zkažené položce vleže Evy Puskarčíkové na úvodním úseku až patnácté.
Nevím, co se dělo, řekla Davidová. Česká biatlonistka si odstřelila šanci na glóbus
Biatlon

Markéta Davidová v individuálním závodě pětkrát netrefila terč. Zvítězila Švédka Öbergová, poslední rána připravila o titul Slovenku Fialkovou.
Skvělé lyže nestačily. Na střelnici to bylo o štěstí, litovala Davidová po stíhačce
Biatlon

Česká biatlonistka klesla na třinácté místo, Veronika Víková poskočila o 22 příček na 16. pozici. Zlato slaví Němka Denise Hermannová.
Slovensko slaví historické biatlonové zlato, ve sprintu ho získala Kuzminová
Biatlon

Anastasija Kuzminová ovládla na mistrovství světa biatlonistek v Östersundu sprint na 7,5 kilometru. Nejlepší Češkou byla sedmá Markéta Davidová.
Vítková překonala vlastní strach. Davidová potvrdila sílu rvát se o medaile
Biatlon

První závod světového šampionátu v biatlonu přinesl českým barvám naději do dalších klání.
Solidní výkon Čechů. Ve smíšené štafetě proháněli medailisty, nakonec dojeli šestí
Biatlon

Čeští reprezentanti drželi i díky výtečné střelbě čtvrtou pozici, nakonec je od medaile dělilo 42 vteřin. První zlato na MS patří Norsku.
Ve smíšené štafetě na MS jsou Vítková, Davidová, Krčmář a Moravec
Biatlon

Čeští biatlonisté nepatří na mistrovství světa v Östersundu k hlavním medailovým kandidátům.
Je to nejbolavější sezona v kariéře, přiznává Vítková. Na MS se hlavně nechce trápit
Biatlon

Biatlonistka Veronika Vítková si až v posledních závodech zvedla sebevědomí a na nadcházející mistrovství světa jede klidnější.
Češi byli mezi smíšenými štafetami šestí. Krupčíkovi s Vítkovou se nedařilo
Biatlon

Tomáš Krupčík a Veronika Vítková obsadili ve smíšené štafetě dvojic na Světovém poháru v americkém Soldier Hollow po špatné střelbě až 17. místo.
Češkám se stíhačka povedla. Vítková si čistou střelbou doskočila do první desítky
Biatlon

České biatlonistky v Salt Lake City zazářily ve stíhacím závodě. Hned dvě dojely v první dvanáctce.