Ondřej Moravec

Ondřej Moravec (*9. 6. 1984) je český biatlonista. Dvakrát vyhrál závod Světového poháru, celkem 14krát se dostal na stupně vítězů.

Na olympiádě v Soči vybojoval stříbrnou medaili ve stíhacím závodě, bronz v závodě s hromadným startem a opět stříbro ve smíšené štafetě.

Na MS v Kontiolahti 2015 získal kompletní sadu medailí, když byl součástí zlaté smíšené štafety, stříbro získal v závodě s hromadným startem a bronz ve vytrvalostním závodě. O dva roky později v Hochfilzenu byl druhý ve vytrvalostním závodě.

Problémy biatlonistů. Tři zkušené Čechy trápí zdraví, Vítkové se špatně dýchá
Biatlon

Biatlonová reprezentace má před sebou dlouhé soustředění v dějišti příštího světového šampionátu, italské Anterselvě.
"Bylo to strašné, tělo mi ochablo a měl jsem kocovinu." Moravec teď omezil maso
Biatlon

Ondřej Moravec se vrací do tréninku, zůstává ale obezřetný. Přípravu českého biatlonisty na novou sezonu zásadně zkomplikovaly problémy s játry.
Moravce opět trápí játra. Český biatlonista nemůže trénovat
Biatlon

"Po soustředění ve Starém Městě se necítil vůbec dobře. Teď čekáme na další vyšetření," uvedl trenér mužské reprezentace Zdeněk Vítek.
Bö vyrovnal před norskými fanoušky rekord Fourcadea. Tři Češi ve sprintu bodovali
Biatlon

Nejlepší z Čechů byl šestadvacátý Krčmář, stíhací závod pojedou také Krupčík, Moravec a Štvrtecký. Nor Johannes Bö zvítězil navzdory jedné chybě.
Famózní finiš Krupčíka a Krčmáře. Mužská štafeta slaví na MS čtvrté místo
Biatlon

Česká štafeta biatlonistů se blýskla na mistrovství světa čtvrtým místem.
Štafetu smíšených dvojic na MS ovládli Norové, Češi ostrému tempu nestačili
Biatlon

Eva Puskarčíková s Ondřejem Moravcem ve smíšené štafetě dvojic obsadili devátou příčku, vyhráli Marte Olsbuová Röiselando s Johannesem Thingnesem Bö.
Krupčík byl nejlepším Čechem na dvacítce, titul má Němec Peiffer
Biatlon

Německý biatlonista Arnd Peiffer se stal podruhé v kariéře individuálním mistrem světa.
Moravec záhadně odpadl, klesl mu krevní tlak. Nechápu to, kroutí hlavou lékař
Biatlon

Český tým hned na začátku světového šampionátu v biatlonu vystrašila nečekaná tělesná indispozice Ondřeje Moravce.
"Celý se motám, totální kolaps." Čeští biatlonisté prožili ve sprintu špatný den
Biatlon

Sprint biatlonistů na MS vyhrál navzdory jedné chybě na střelnici Nor Johannes Thingnes Bö. Z Čechů byl nejlepší Tomáš Krupčík na 30. pozici.
Vítková překonala vlastní strach. Davidová potvrdila sílu rvát se o medaile
Biatlon

První závod světového šampionátu v biatlonu přinesl českým barvám naději do dalších klání.
Solidní výkon Čechů. Ve smíšené štafetě proháněli medailisty, nakonec dojeli šestí
Biatlon

Čeští reprezentanti drželi i díky výtečné střelbě čtvrtou pozici, nakonec je od medaile dělilo 42 vteřin. První zlato na MS patří Norsku.
Ve smíšené štafetě na MS jsou Vítková, Davidová, Krčmář a Moravec
Biatlon

Čeští biatlonisté nepatří na mistrovství světa v Östersundu k hlavním medailovým kandidátům.
Totální kolaps. Moravec před MS překvapil selháním, myslí ale pozitivně
Biatlon

Na mistrovství Evropy cestoval Ondřej Moravec s vírou v medailový zisk a posílení svého sebevědomí, které se v aktuální sezoně ukazuje jako vrtkavé.
Znovu 11 sekund od medaile. Moravec byl na ME sedmý ve sprintu, Charvátová dvanáctá
Biatlon

Ondřej Moravec obsadil na mistrovství Evropy v Bělorusku sedmé místo ve sprintu a po bezchybné střelbě si vytvořil dobrou pozici pro stíhací závod.