Los US Open: Berdycha prověří mladík, Kvitovou kvalifikantka

Sport Sport
27. 8. 2015 17:57
Los US Open rozhodl o tom, že Tomáše Berdycha na úvod prověří americký talent.
Tomáš Berdych
Tomáš Berdych | Foto: Reuters

New York - Hned dva hráči s divokou kartou na US Open dostanou české tenisty v prvním kole. Rozhodl o tom čtvrteční los. První z nich dvaadvacetiletý Bjorn Fratangelo vyzve nasazenou šestku Tomáše Berdycha. Ten je ve čtvrtině pavouku se Švýcarem Rogerem Federerem, který by tedy na něho mohl číhat v případném čtvrtfinále.

Druhého držitele divoké karty potřebuje porazit Lukáš Rosol. Bude jím domácí osmnáctiletý Jared Donaldson, 146. na okruhu.

Na Radka Štěpánka se pokusí vyzrát Marsel Ilhan z Turecka a na Jiřího Veselého Ital Paolo Lorenzi.

Mnohem ostřejší byl los pro desítku českých tenistek. Petra Kvitová a Karolína Plíšková z toho vyšly nejlépe. Obě změří síly s kvalifikantkami. Třetí členka první desítky Lucie Šafářová se v 1. kole potká s Ukrajinkou Lesjou Curenkovou, která se tento týden stejně jako ona dostala do čtvrtfinále turnaje v New Havenu.

Těžká prověrka bude první zápas pro Lucii Hradeckou, které los určil Bělorusku Viktorii Azarenkovou, neraduje se zřejmě ani Barbora Strýcová, kterou čeká letošní semifinalistka French Open Švýcarka Timea Bascinszká. Těžkou protivnici má také Denisa Allertová, která jde na Španělku Carlu Suárezovou-Navarrovou, Kateřina Siniaková zase Polku Agnieszku Radwaňskou.

Petra Cetkovská okusí zápas s domácí Christinou McHale, americkou tenistku vyzve také Klára Koukalová, které z osudí vypadla Madison Keysová. Tereza Smitková, která od French Open nevyhrála zápas v hlavní soutěži turnaje WTA, si bude muset poradit s Rumunkou Cristinou Mituovou, která právě na letošním pařížském grandslamu vyřadila Karolínu Plíškovou.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy