Kvitová před French Open: Zhubla jsem čtyři kila

Aleš Vávra Aleš Vávra
22. 5. 2014 11:58
Česká tenistka odpovídala na otázky fanoušků na svých facebookových stránkách. A prozradila zajímavé věci.
Petra Kvitová se chystá na Roland Garros.
Petra Kvitová se chystá na Roland Garros. | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Už jen pár dní zbývá do začátku druhého grandslamového turnaje sezony, antukového French Open. Tenisté a tenistky využívají posledních možností k vylepšení své momentální formy a někteří také čile komunikují se svými fanoušky.

Jako například Petra Kvitová, která si ve středu našla čas a odpovídala na svém facebookovém profilu na otázky svých fanoušků. A prozradila zajímavé věci.

Běhání, běhání a ještě více běhání

Řada dotazů, z nichž většina pocházela od zahraničních fans tenistky z Fulneku, směřovala na postavu české tenisové jedničky. "Zhubla jsem asi čtyři kila," reagovala na ně Kvitová. A prozradila i recept: "Běhání, běhání a ještě více běhání. A také trochu skákání," napsala v angličtině.

Kvitová v rozhovoru s fanoušky uvedla, že denně trénuje zhruba čtyři až pět hodin. "Dvakrát denně tenis a k tomu kondiční trénink," podotkla šestá hráčka současného žebříčku WTA.

A pozastavila se také u stravy. Před utkáním prý většinou jí rýži nebo těstoviny, ke kterým si dopřeje jen opravdu velmi symbolické množství omáčky. A oblíbené jídlo? "Sushi," odpověděla bez váhání česká tenistka.

Musím hrát svou agresivní hru

Na přetřes přišel také herní styl Petry Kvitové, která i přes kritiku zahraničních expertů (více čtěte ZDE) jasně deklarovala, že na svém útočném stylu hry nehodlá nic měnit.

"Co byste podle vás měla nejvíc zlepšit ve vaší hře?" zněl jeden z dotazů. "Musím jen hrát svou agresivní hru," reagovala tenistka. Další komentář amerického fanouška ale souhlasil spíše s Petřinými kritiky. "Spíš hrát více vyrovnaně. Myslím si, že často používáš moc síly i ve chvílích, kdy to není třeba," poznamenal.

Několik otázek směřovalo na trenérský tým čtyřiadvacetileté české hvězdy, vedený hlavním koučem Davidem Kotyzou. "Jsem s nimi spokojená, jinak bych s nimi nespolupracovala," odpověděla na jednu z nich.

O změně trenéra nechce ani slyšet

Další dotaz už byl položený bez okolků: "Petro, neplánujete vyměnit trenéra a pokusit se o restart?" - "Neplánuju," zněla stručná reakce Kvitové.

Tenistka na facebooku dále prozradila, že hraje tenis od svých pěti let a ráda by ho hrála do třiceti. Nejlepší tenisté jsou podle ní Serena Williamsová a Novak Djokovič. Oblíbenými televizními seriály Ordinace v růžové zahradě a První republika.

Oblíbeným turnajem americké Indian Wells. Ráda má jahodovou a vanilkovou zmrzlinu. Před zápasem poslouchá písničky na ipodu a upravuje si raketu. Hezké oči má prý po babičce. Mluví anglicky, rusky a česky. Nejvtipnější hráčkou na okruhu je Číňanka Li Na.

Kdy jsi byla šťastná? Teď, říká Kvitová

Kvitová na závěr poznamenala, že věří v úspěch na Roland Garros. "Jistě, kdybych nevěřila ve své schopnosti, nemusela bych vůbec hrát tenis," podotkla.

A odpověděla také na jednu osobní otázku, která se evidentně týkala nedávného rozchodu s Radkem Štěpánkem. "Petro, kdy jsi byla naposledy šťastná mimo kurt?" - "Teď", usmála se virtuálně česká tenisová jednička.

 

Právě se děje

před 3 minutami

V Praze začíná výluka na trase metra C mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží

Dnes začíná výluka na trase metra C mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží, výluka potrvá do neděle 12. července. Důvodem je výměna dřevěných pražců mezi stanicemi I. P. Pavlova a Muzeum za betonové. Místo metra budou jezdit náhradní autobusy. 

Přes den budou v době výluky jezdit autobusy XC na trase mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží s intervalem jedné až dvou minut. Uzavřen bude také přestup mezi linkami C a A na Muzeu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy