reklama
 
 

Serena má šedesátý titul, Djokovič ve finále přehrál Nadala

18. 5. 2014
Serena Williamsová nedopřála Saře Erraniové titul z domácího tenisového turnaje v Římě a po vítězství 6:3, 6:0 zopakovala loňský titul.

Řím - Antukový turnaj v Římě vyhráli shodně potřetí Srb Novak Djokovič a Američanka Serena Williamsová. Djokovič ve finále porazil obhájce titulu a světovou jedničku Rafaela Nadala ze Španělska 4:6, 6:3, 6:3.

Vedoucí žena žebříčku WTA Williamsová nedopřála titul z domácího turnaje Saře Erraniové a po vítězství 6:3, 6:0 zopakovala loňský triumf.

Djokovič v souboji aktuálně nejlepších hráčů světa prodloužil svou úspěšnou sérii. Od loňského prohraného finále US Open porazil Nadala už počtvrté za sebou a získal psychologickou výhodu před blížícím se Roland Garros. V italské metropoli získal brzy sedmadvacetiletý Srb 44. titul v kariéře a v historických tabulkách se dotáhl na Rakušana Thomase Mustera.

Antukový fenomén Nadal po porážkách v Monte Carlu a Barceloně zaznamenal třetí letošní prohru na svém nejoblíbenějším povrchu, což se mu stalo poprvé po deseti letech.

Naopak s maximálním sebevědomím pojede obhajovat titul do Paříže dvaatřicetiletá Williamsová, jež dnes získala jubilejní 60. trofej ve dvouhře.

Jedenáctá hráčka žebříčku Erraniová mohla vyhrát Italian Open jako první domácí hráčka po téměř 30 letech, ale šanci premiérově pokořit Williamsovou jí ještě zmenšily problémy se stehenním svalem. Ošetřit se nechala za stavu 5:3 v prvním setu a od té doby už neuhrála jediný game.

Williamsová měla podobné zdravotní potíže před týdnem v Madridu, kde nenastoupila ve čtvrtfinále proti Petře Kvitové. Na italské antuce však po pauze potvrdila svoji sílu a na cestě za třetí trofejí v Římě po letech 2002 a 2013 zdolala Erraniovou i posedmé.

V mužském finále se utkají dva nejlepší tenisté žebříčku, sedminásobný tamní šampion Rafael Nadal a dvojnásobný vítěz Novak Djokovič.

Tenisový turnaj mužů a žen v Římě (antuka):

Muži (dotace 3,452.415 eur):

Dvouhra - finále:

Djokovič (2-Srb.) - Nadal (1-Šp.) 4:6, 6:3, 6:3.

Čtyřhra - finále:

Nestor, Zimonjič (6-Kan./Srb.) - Haase, F. López (Niz./Šp.) 6:4, 7:6 (7:2).

Ženy (dotace 2,120.000 eur):

Dvouhra - finále:

S. Williamsová (1-USA) - Erraniová (10-It.) 6:3, 6:0.

autoři: ČTK, Sport | 18. 5. 2014

Související

    reklama
    reklama
    reklama

    Sponzorované odkazy

    reklama