Češkám se před French Open nedaří, postupuje jen Plíšková

Sport Sport
19. 5. 2014 18:15
Na turnaji v Norimberku dohrály po Kláře Zakopalové také Barbora Záhlavová-Strýcová a Iveta Melzerová.
Karolína Plíšková v akci.
Karolína Plíšková v akci. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Českým tenistkám se na přípravných turnajích před French Open příliš nedaří. Po fiasku na domácím Sparta Prague Open totiž nezáří ani na turnaji v Norimberku, kam se přihlásily hned čtyři české hráčky.

Čest českého tenisu stejně jako v Praze zachraňuje zatím jen Karolína Plíšková, která porazila pátou nasazenou Yvonne Meusburgerovou 6:3, 6:4 a zahraje si proti Alison van Uytvaneckové o čtvrtfinále.

Z českých mužů se dnes na okruhu ATP představil jen Jiří Veselý, jenž v Düsseldorfu porazil osmého nasazeného Nizozemce Igora Sijslinga 7:6, 6:3.

Melzerová, Strýcová i Martincová vypadly

Už v neděli vypadla ze hry třetí nasazená Klára Koukalová, která ve třech setech nestačila na Polonu Hercogovou, a během pondělí si zabalily také Iveta MelzerováBarbora Záhlavová-Strýcová a "šťastná poražená" z kvalifikace Tereza Martincová.

Melzereová (r. Benešová) podlehla Elině Svitolinové 5:7, 4:6 a od svého návratu na kurty stále čeká na výhru. Strýcová zase dostala kanára od kanadské hvězdičky Eugenie Bouchardové a nakonec vypadla po výsledku 0:6, 3:6. Martincová pak v třísetové bitvě podlehla Rusce Arině Rodionové.

Výsledky:
 

Ženy - Norimberk:

Dvouhra - 1. kolo:

Bouchardová (2-Kan.) - Záhlavová-Strýcová 6:0, 6:3, Svitolinová (4-Ukr.) - Melzerová 7:5, 6:4, Karolína Plíšková - Meusburgerová (5-Rak.) 6:3, 6:4, Rodionovová (Austr.) - Martincová 6:3, 3:6, 6:3.

Düsseldorf - muži:

Dvouhra - 1. kolo:

Veselý - Sijsling (8-Niz.) 7:6 (7:2), 6:3.

Čtyřhra - 1. kolo:

Čermák, Jelgin (ČR/Rus.) - Bednarek, Dlouhý (4-Pol./ČR) 6:2, 7:6 (7:5).

Štrasburk - ženy:

Čtyřhra - 1. kolo:

Govorcovová, Jansová-Ignaciková (Běl./Pol.) - Clericová, Fraňková (It./ČR) 6:1, 6:0, Juraková, Moultonová (4-Chorv./USA) - Burjačoková, Uhlířová (Ukr./ČR) 6:3, 6:3.

 

Právě se děje

Další zprávy