Kvitová fandila Štěpánkovi. Ten ji za to odměnil pusou

Radek Štěpánek po zápase s Juanem Monakem poděkoval Petře Kvitové za fandění vášnivým polibkem.
Petra Kvitová odměňuje Radka Štěpánka za jeho výkon proti Juanu Mónakovi.
Jejich duel sledovala v lóži s Vítězslavem Veselým a Janem Železným...
..."Pozvání jsem dostala od Radka, ale v lóži se mi sedělo lépe, než za hráči," vysvětlila své důvody česká tenisová ženská jednička.
...
Foto: CPA Eduard Erben
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
14. 9. 2013 5:00
Dlouho se o tom 'jen' mluvilo. Nyní už ale ani jeden z nich nic neskrývá. Dva elitní čeští tenisté Radek Štěpánek a Petra Kvitová spolu chodí.

Praha - Dlouho se o tom 'jen' mluvilo. Nyní už ale ani jeden z nich nic neskrývá. Dva elitní čeští tenisté Radek Štěpánek a Petra Kvitová spolu chodí.

To, že jsou v blízkém vztahu, prozradila třiadvacetiletá česká tenistka tím, že přiznala, že ji na víkendové semifinále Davis Cupu proti Argentině pozval do pražské O2 areny právě o jedenáct let starší Štěpánek.

Kvitová svému příteli v úvodní páteční dvouhře proti Juanu Mónakovi nefandila v boxu rodinných příslušníků za hráčskou lavičkou spolu s jeho rodiči, ale v místech pro VIP diváky za základní čarou po boku oštěpařských mistrů světa Vítězslava Veselého a Jana Železného. Přiznala totiž, že zpoza kurtu má lepší výhled.

Po zápase, který česká dvojka vyhrála 3:0 na sety, Štěpánek za Kvitovou přišel a radostí ji políbil.

"Je to zvláštní. Úplně něco jiného být na tenise jako divačka. Navíc když vím, jak to na kurtu probíhá," řekla wimbledonská vítězka z roku 2011 a dvojnásobná vítězka Fed Cupu novinářům během Štěpánkova zápasu.

Petro, co Vás dnes do hlediště přivedlo?
Přišla jsem fandit Radkovi. Ptala jsem se ho, jestli chce, abych přišla. Řekl, že jo, tak jsem tady.

A nechtěla jste si sednou vedle jeho rodičů za českou lavičku?
Ani ne. Poprosila jsem pana Černoška (Miroslav, majitel pořádající agentury Česká sportovní) o lístky a on mě usadil vedle Víti Veselého. Je tam lepší výhled.

O čem jste s Víťou během zápasu mluvili?
Abych se přiznala, tak trošku s Víťou polemizujeme. On se spíš ptá, říká, že Mónaco strašně dobře servíruje. Já se mu to snažím vymluvit.

Jak byste porovnala atmosféru v hale jako hráčka a jako fanynka?
Je to určitě jiné, s holkami během týdne trávíme společně všechny chvíle, na lavičce se s celým týmem navzájem povzbuzujeme. Teď povzbuzuju také, ale asi ne tak vehementně, jak bych povzbuzovala holky.

Přijdete Radkovi fandit i v sobotu do čtyřhry?
Určitě přijdu. V neděli ale ještě nevím, jestli přijdu, to se rozhodnu až zítra (v sobotu).

Spolu s Radkem Vás nyní spojuje i kondiční trenér Marek Všetíček, s nímž Radek dlouhá léta spolupracuje a Vy s ním spolupracujete od minulého týdne. Dává Vám také tolik zabrat?
Bolí mě snad úplně všechno, ale momentálně nejvíc nohy. Šli jsme ale do toho s tím, že chci uspět příští rok na nějakém grandslamu. Motivace je jasná, proto to dělám.

Takže je teď Vaše budoucnost pevně v jeho rukou?
Úplně bych neřekla, že bych se na to upnula, ale je to věc, která by mi mohla pomoctJe to o tenisu, o drilování, o tréninku a tohle mi může dopomoci, abych hrála líp. Je to o systému, abych víc běhala a naučila se běhat po špičkách. Momentálně jsem z toho hodně unavená a bolavá, ale tímhle stadiem je třeba si projít.

Příští týden odlétáte na asijské turné, pokračovat budete v Linci a Moskvě. Jaké máte pro závěrečnou část sezony cíle?
Chci se kvalifikovat na Turnaj mistryň a v Moskvě by se mohlo rozhodovat.

Na Wimbledonu a US Open jste si stěžovala na zdravotní potíže. Už víte, co jim předcházelo?
Hlavně asi stres, možná tlak, možná je to virové. Sama nevím. Byla jsem na krevních testech a ještě nevím, jak dopadly.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na sobotu restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela dnes v noci restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun.  Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele technická závada, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

SpaceX vypustila na oběžnou dráhu dalších 60 satelitů pro síť Starlink

Z floridského mysu Canaveral v neděli odletěla další série 60 satelitů společnosti SpaceX pro síť Starlink, jež má v budoucnu umožnit přístup k internetu odkudkoli na Zemi. První stupeň rakety Falcon 9 se po vynesení družic na oběžnou dráhu vrátil na Zemi, když přistál v Atlantickém oceánu na plující plošině SpaceX. Úspěšně tak završil svůj rekordní desátý let.

S posledními 60 aparáty celkový počet dosud vypuštěných družic Starlink překročil 1600. Tento údaj ale zahrnuje i prototypy, s nimiž se pro provoz sítě nepočítalo, nebo přístroje, jež selhaly. Funkčních satelitů by podle údajů webu Spaceflight Now mělo být už přes 1500.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Archeologové nedaleko Říma objevili ostatky devíti neandertálců

Archeologové objevili nedaleko Říma ostatky devíti neandertálců, oznámilo italské ministerstvo kultury. Nejstarší nález pochází z doby před 100 tisící lety, stáří kostí zbývajících osmi neandertálců se odhaduje na 50 až 68 tisíc let. V jeskyni Guattari, kde byly kosti nalezeny, panovaly podle archeologů výborné podmínky pro jejich konzervaci.

"Všichni byli dospělí, jen snad jeden byl v mladistvém věku," uvedl vedoucí archeologů Francesco Di Mario. Ve stejných jeskyní se už dříve našly ostatky dvou neandertálců. Vysoký počet nálezů podle Di Maria ukazuje na to, že v okolí žila relativně velká populace. Archeologové v současnosti provádějí další průzkum jeskynního komplexu, při kterém narazili hlavně na kosti zvířat a některých vyhynulých druhů.

Italský ministr kultury označil nález za mimořádný. Podle něj "obohatí vědecký výzkum o neandertálských mužích".

Zdroj: ČTK
Další zprávy