Štěpánek: Konečně jsem se pořádně vyspal a přehrál jsem ho

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
13. 9. 2013 19:30
I když se Radek Štěpánek před úvodní páteční dvouhrou proti Juanu Mónakovi bál toho, že bude mít problémy, aby se vyrovnal s únavou po pondělním příletu z New Yorku, po ní přiznal, že byl v pořádku.
Radek Štěpánek přiznal, že v celém zápase s Juanem Monakem neměl až na krátkou krizi ve druhém setu s únavou problémy. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - I když se Radek Štěpánek před úvodní páteční dvouhrou semifinále Davis Cupu proti Argentinci Juanu Mónakovi bál toho, že bude mít problémy, aby se vyrovnal s únavou po pondělním příletu z New Yorku, po zápase přiznal, že až na krátkou krizi bylo vše v pořádku.

Štěpánek, který 30. hráče žebříčku ATP porazil 3:0 na sety, si ji vybral uprostřed druhé sady, kdy jedinkrát v zápase prohrál tři hry v řadě.

"Čím déle jsem byl na kurtu, tím lepší byl můj výkon. Ve druhém setu jsem měl energeticky slabší chvilku, pak jsem to ale zvládnul se dostat zpátky do zápasu," řekl čtyřiatřicetiletý tenista novinářům po zápase.

Radku, před zápasem jste tvrdil, že máte po přesunu z New Yorku problémy se spánkem. Jak jste na tom byl dnes před zápasem?
Dneska jsem se poprvé konečně dobře vyspal, dokonce jsem si po snídani přidal. Měl jsem tam dneska jen tu menší krizi, kdy na mě padla únava, jinak jsem byl v pohodě.

Čekal jste alespoň podle výsledku tak snadný zápas? Mónaco je přece jen o 31 míst v žebříčku dvouhry před Vámi...
Byl jsem trpělivější, hrál jsem s ním i výměny, které jsem s ním hrát původně ani nechtěl, protože jsem viděl, že i v delších výměnách od základní čáry jsem jej přehrával.

Jak moc Vám k dominanci na kurtu pomohl velmi rychlý povrch?
Nabourával jsem mu ten jeho stereotypní styl prakticky bez chyb, k čemuž mi ten kurt docela pomohl, protože mu nepovoloval udržovat míček pořád ve hře.

Byla to podle Vás klíčová výhra celého víkendu?
Ještě pořád není hotovo, my jsme s Berďou oba zvyklí se po prvním zápase nedívat se kolem sebe a soustředit se jen na svůj výkon.

Věříte, že na Vás nepadne únava před sobotní čtyřhrou?
Jsem vždy připraven. Před čtyřhrou jsem získal větší sebevědomí, stejně tak před nedělní dvouhrou, pokud do ní nastoupím.

Také Juan Mónaco po zápase přiznal, že jej Štěpánek přehrál, protože využíval své šance mnohem lépe než on sám.

"Radek hrál mnohem lépe než já. Promarnil jsem svou šanci jak v prvním, tak ve druhém setu, on pak získal velké sebevědomí a ve třetím setu to pro mě bylo už hodně těžké," přiznal Mónaco před novináři.

"Pořád ale věřím, že tu dokážeme vyhrát, věřím svému týmu a kolegům. Budu se snažit připravit na zítřek, pokud by mě kapitán vybral do čtyřhry, popřípadě do nedělní dvouhry," doplnil.

Hned šestkrát ze 14 případů přišel o svůj servis a především při brejkbolech Štěpánka často daroval soupeři hru dvojchybou.

"Zkoušel jsem něco změnit během svého servisu, zkoušel jsem riskovat během druhého podání. Bohužel z toho při jeho brejkbolech byly většinou dvojchyby, dolehla na mě bohužel nervozita," litoval Mónaco.