reklama
 
 

Kvitová bojuje o titul. S kometou, které pomohla menší prsa

24. 8. 2013 12:10
Česká jednička usiluje v New Havenu o desátý titul kariéry, v cestě jí ale stojí rumunská kometa Simona Halepová.

New Haven - Desátý titul kariéry má na dosah česká tenistka Petra Kvitová. V sobotu večer se pokusí v americkém New Havenu obhájit loňský triumf, ve finále jí ale čeká těžké sousto. Ve vynikající formě hrající rumunská kometa Simona Halepová (na Aktuálně.cz můžete sledovat online reportáž z utkání).

Vyhrát generálku na poslední grandslam sezony US Open by nebylo vůbec marné. Pro rodačku z Bílovce by šlo po letošních nepříliš přesvědčivých výkonech o kýženou injekci sebedůvěry.

Kvitová s Halepovou ještě nehrála

"Konečně jsem odehrála dvousetový zápas, to mi pomůže," věřila po snadné výhře nad Klárou Zakopalovou světová devítka. Halepová, to bude ovšem jiná káva.

"Se Simonou jsem ještě nehrála, ale vím, že se výborně po kurtu pohybuje," popsala soupeřku Kvitová. A opatrnost je na místě. Halepová zažívá sezonu snů. Od poloviny června už jednadvacetiletý talent ovládl tři turnaje WTA. Rumunka se radovala na antuce v Norimberku a Budapešti, a také na trávě v Hertogenboschi.

Kvůli poprsí se sepisovaly petice

V současné době patří Halepové třiadvacátá příčka na žebříčku, po tomto víkendu však ještě o nějaké to místo poskočí. Rumunka byla velkým příslibem už od svého útlého mládí, v době puberty ale přišla nečekaná komplikace. Halepové vyrostla ňadra a ačkoli fanouškům se to líbilo, tenistku nadprůměrné vnady limitovaly.

"Půjdu na operaci, nechám si prsa zmenšit. Na dvorci se cítím hrozně, špatně se pohybuji a moje reakce jsou opožděné. Moje prsa jsou příliš těžká a omezují mě i v normálním životě. Šla bych na operaci, i kdybych nehrála tenis," rozhodla se Halepová. Její názor nezměnily ani protesty fanoušků, kteří kvůli poprsí dokonce sepisovali petici.

Po operaci přišel prudký vzestup

Po operaci ale rychle krok rumunské tenistky ocenili. Z páté stovky světového žebříčku Halepová během pár let vystoupala až do elitní padesátky. A teď atakuje pozici v nejlepší světové dvacítce.

"Je mi skvěle. Hodně si teď věřím a doufám, že uspěju i ve finále," prohlásila Halepová po páteční dvousetové výhře nad bývalou světovou jedničkou Caroline Wozniackou z Dánska. Získá také skalp české tenisové megahvězdy?

autor: Aleš Vávra | 24. 8. 2013 12:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama