Hlaváčková na US Open osmifinále neobhájí. Vypadl i Hernych

ČTK ČTK
24. 8. 2013 9:14
Andrea Hlaváčková ani Jan Hernych nepostoupili z kvalifikace do hlavní soutěže tenisového US Open.
Andrea Hlaváčková prohrála v kvalifikaci US Open s domácí Grace Minovou.
Andrea Hlaváčková prohrála v kvalifikaci US Open s domácí Grace Minovou. | Foto: Reuters

New York - Andrea Hlaváčková ani Jan Hernych nepostoupili z kvalifikace do hlavní soutěže tenisového US Open.

Na posledním grandslamu sezony v New Yorku, který začne v pondělí, tak bude mít český tenis ve dvouhře deset zástupců - čtyři muže včetně pětky Tomáše Berdycha a šest žen v čele se sedmou nasazenou Petrou Kvitovou.

Hlaváčková prohrála v posledním třetím kole kvalifikace 4:6 a 1:6 s domácí Grace Minovou a nebude mít šanci obhájit loňské senzační osmifinále ve dvouhře, Hernych podlehl Japonci Go Soedovi 7:6, 4:6 a 2:6. Naposledy si Hernych zahrál grandslam v New Yorku v roce 2009.

V hlavní soutěži US Open jsou s Berdychem Lukáš Rosol, Radek Štěpánek a poprvé i Jiří Veselý, v ženské dvouhře figurují s Kvitovou také Klára Zakopalová, Lucie Šafářová, Petra Cetkovská, Lucie Hradecká a Karolína Plíšková.

Kvalifikace na tenisový grandslamový turnaj US Open v New Yorku:

Muži - 3. kolo:

Soeda (17-Jap.) - Hernych (ČR) 6:7 (8:10), 6:4, 6:2.

Ženy - 3. kolo:

Minová (USA) - Hlaváčková (3-ČR) 6:4, 6:1.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Při nehodě dvou ugandských armádních vrtulníků v Kongu zahynulo 22 lidí

Při úterní havárii dvou ugandských armádních vrtulníků na východě Konga zahynulo nejméně 22 lidí. S odkazem na nejmenovaného mluvčího konžské armády o tom informovala agentura Reuters. Okolnosti neštěstí ugandská armáda podle něj nesdělila.

Uganda v prosinci vyslala do sousedního Konga vojáky, aby pomohli v boji proti islamistické povstalecké skupině známé jako Sjednocené demokratické síly (ADF).

Ugandské ozbrojené síly okolnosti nehody konžské straně podle mluvčího konžské armády dosud nesdělily. Mluvčí ugandské armády Felix Kulayigye ale potvrdil pád jednoho vrtulníku. "Došlo k úmrtím, ale v tuto chvíli nemám žádné další podrobnosti," dodal.

Další nejmenovaný konžský vojenský zdroj uvedl, že první vrtulník havaroval v pondělí nad vesnicí Boga v provincii Ituri, zatímco druhý spadl v oblasti Kabarole na hranici s Ugandou. Při první havárii podle zdroje zahynuli tři konžští vojáci, neupřesnil, zda byli uvnitř stroje. Zdroj také nechtěl událost dále komentovat s ohledem na nadcházející jednání mezi zástupci Konga a Ugandy.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Část zemí EU chce rychlé zastropování cen plynu, komise je zatím nepodpořila

Dva dny před pátečním mimořádným zasedáním ministrů energetiky zemí Evropské unie ke krizovým opatřením proti rekordně vysokým cenám energií sílí mezi členskými státy debata o zastropování cen plynu. Skupina zemí požádala Evropskou komisi, aby ministrům předložila návrh na stanovení maximálních velkoobchodních cen zemního plynu.

Komise však podle dnešního vyjádření místopředsedy Valdise Dombrovskise podnět, proti němuž se staví další státy, neschválila. O krizovém balíčku, který má obsahovat například daň z nadměrných zisků energetických či ropných firem nebo povinné úspory elektřiny, dnes jednají velvyslanci unijních zemí.

Zástupci vlád Francie, Itálie, Španělska, Polska, Slovenska a další desítky zemí z různých částí Evropy vyzvali k přípravě cenového stropu na plyn. Omezení jeho vysokých cen, které mají dopad také na zdražování elektřiny, může podle těchto států pomoci zmírnit inflační tlaky a snížit velkou cenovou zátěž na domácnosti. Německo, Nizozemsko či severské země naproti tomu tvrdí, že strop na cenu plynu může ohrozit dodávky této již tak nedostatkové suroviny.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při íránském ostřelování kurdské oblasti v Iráku zemřelo nejméně sedm lidí

Sedm obětí a tři desítky zraněných si vyžádalo ostřelování kurdského regionu na severu Iráku íránskou armádou, informuje o tom agentura AFP s odvoláním na kurdskou samosprávu v Iráku. Samospráva útoky odsoudila a irácké ministerstvo zahraničí se kvůli tomu chystá předvolat si íránského velvyslance, uvedla agentura Reuters.

Ostřelování oblasti v iráckém Kurdistánu íránskými bezpilotními letouny trvá už několik dní a souvisí zřejmě s protivládními protesty, které tento měsíc vypukly v desítkách měst v Íránu kvůli smrti mladé Íránky kurdského původu po zatčení policií. Také íránská agentura Fars, kterou vlastní íránské revoluční gardy, napsala, že "cílené ostřelování separatistů" na severu Iráku souvisí s nepokoji v Íránu, které podle ní kurdské skupiny ze severu Iráku podporují.

Kurdská regionální vláda v Iráku útoky důrazně odsoudila a označila je za "narušení svrchovanosti kurdského regionu". Irák je jedinou zemí, kde mají Kurdové autonomní území s uznanou vlastní správou. Íránské útoky odsoudil dnes i britský generální konzul v Irbílu David Hunt, který to na twitteru označil za " nevyprovokované porušení irácké suverenity".

Zdroj: ČTK
Další zprávy