Simona Halepová

Tenistka Halepová kvůli zraněnému lýtku vynechá i olympijské hry

Třetí hráčka světového žebříčku Simona Halepová se ze zdravotních důvodů vzdala startu na olympijském turnaji v Tokiu. Devětadvacetiletá rumunská tenistka oznámila na twitteru, že se nestihne zotavit ze zranění lýtka.

Sval si bývalá světová jednička poranila na květnovém antukovém turnaji v Římě a přišla kvůli tomu o start na grandslamovém Roland Garros i nyní na Wimbledonu.

Zdravotní potíže nepustí na olympijské hry do Japonska ani Rakušana Dominica Thiema, který má problémy se zápěstím. Startu se vzdali i Španěl Rafael Nadal či Američanka Serena Williamsová, která nechce být bez dcery.

Zdroj: ČTK

Halepová nebude kvůli zranění lýtka hrát na Roland Garros

Bývalá šampionka Simona Halepová z Rumunska nebude hrát na tenisovém Roland Garros. Světová trojka si poranila minulý týden na turnaji v Římě lýtko, které si vyžádá delší léčení. Antukový grandslam začne v Paříži 30. května.

Devětadvacetiletá Halepová nedohrála před týdnem v Římě zápas druhého kola proti Angelique Kerberové. Následné vyšetření ultrazvukem odhalilo v lýtku levé nohy trhlinu.

"S těžkým srdcem se letos musím z Roland Garros odhlásit. Jde to proti mým veškerým instinktům a ambicím, ale je to správné a jediné možné rozhodnutí. Trhlina v lýtku potřebuje na vyléčení více času a toho zbývá málo," uvedla na twitteru Halepová.

Rodačka z Konstanty získala v roce 2018 na French Open svůj premiérový grandslamový titul, vedle toho hrála v Paříži dvakrát finále.

Pokračovat