Šarapovová si chce změnit jméno. Kvůli bonbónům

ČTK ČTK
20. 8. 2013 14:09
Přední ruská tenistka Maria Šarapovová požádala o dočasnou změnu jména. Nadcházející US Open, závěrečný grandslamový turnaj sezony, chce v New Yorku odehrát jako Sugarpova, aby podpořila své cukrovink
Maria Šarapovová.
Maria Šarapovová. | Foto: Porsche Presse

New York - Přední ruská tenistka Maria Šarapovová požádala o dočasnou změnu jména. Nadcházející US Open, závěrečný grandslamový turnaj sezony, chce v New Yorku odehrát jako Sugarpova, aby podpořila své cukrovinky, jimž dala právě takové jméno.

Nejbohatší současná sportovkyně na světě už dokonce požádala floridský nejvyšší soud, aby její žádosti vyhověl. Nepůjde však o obdobu případu basketbalového rebela Rona Artesta, z něhož se stal Metta World Peace (Světový Mír). Šarapovová zažádala s tím, že po skončení turnaje by se vrátila zpět ke svému příjmení. Vše musí ale ještě posvětit komise turnaje.

Šestadvacetiletá vítězka všech čtyř grandslamů a bývalá světová jednička představila značku bonbonů Sugarpova loni v červenci a do rozjezdu investovala přes 300 tisíc liber (více než devět milionů korun). Podle odhadů se jich za uplynulý rok prodalo téměř dva miliony pytlíků.

Šarapovová upoutala v minulých dnech pozornost i jinou rošádou. Po jediném měsíci ukončila spolupráci s tenisovou legendou Jimmym Connorsem, kterého angažovala jako trenéra.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Venezuela zavede kvůli hyperinflaci milionovou bankovku

Venezuelská centrální banka zavede od pondělí tři nové druhy bankovek. Kvůli hyperinflaci začne vydávat bankovky v nominální hodnotě 200 000, 500 000 a jednoho milionu bolívarů, informovala agentura AFP. Dosud nejvyšší hodnota byla 50 000 bolívarů. Kvůli vysoké nestabilitě domácí měny ale obyvatelé Venezuely běžně používají americký dolar.

"Hlavním problém je, že při cyklu hyperinflace centrální banka nikdy nedokáže aktualizovat měnový systém dostatečně rychle," uvedl ekonom Asdrúbal Oliveros. Kdysi prosperující země vyvážející ropu zažívá již čtvrtým rokem velice rychlý růst cen. V loňském roce míra inflace ve Venezuele vystoupala na tři tisíce procent, v lednu letošního roku zbrzdila na 2665 procent.

Za jeden milion bolívarů, což je zhruba 11 korun, lze podle agentury AFP pořídit zhruba kilogram rajčat nebo "250 mililitrů málo kvalitního tekutého mýdla". Bolívary Venezuelané používají hlavně pro placení jízdného v hromadné dopravě. Při běžných platbách Venezuelané spíše využívají výrazně stabilnější americký dolar, který se stal faktickým oběživem v zemi. Podle oficiálního kurzu jeden dolar stojí zhruba dva miliony bolívarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy