reklama
 
 

Jícha je třetí nejlepší házenkář světa

8. 1. 2013 13:12
Hvězda české házené Filip Jícha se umístila v prestižní anketě o házenkáře roku na třetí příčce.

Kiel - Český házenkář Filip Jícha skončil třetí v anketě Mezinárodní házenkářské federace IHF o nejlepšího hráče světa. Házenkářem roku 2012 byl zvolen jeho spoluhráč z Kielu Francouz Daniel Narcisse, mezi ženami triumfovala Alexandra do Nascimentová z Brazílie.

Jícha, vítěz ankety za rok 2010, jenž obhajoval druhé místo, se tentokrát musel o bronzovou příčku podělit s dalšími dvěma házenkáři. Česká hvězda získala stejně jako Švéd Kim Andersson a Julen Aguinagalde ze Španělska 18 procent hlasů od expertů IHF, fanoušků a zástupců médií.

Dán Mikkel Hansen, jenž vloni sesadil Jíchu z trůnu, nasbíral 21 procent hlasů, vítězný Narcisse dostal 25 procent. Třiatřicetiletý Francouz loni s Kielem vyhrál bundesligu, Německý pohár i Ligu mistrů, s reprezentací triumfoval na olympijských hrách v Londýně.

"Osobně jsem favorizoval Kima Anderssona, ale opět se ukázalo, jak důležité jsou v této anketě úspěchy na šampionátech a olympijských hrách," uvedl Jícha na webu Českého svazu házené.

I tak je podle něj cena ve správných rukách. "Daniel je po mnoha stránkách zcela jedinečným typem házenkáře a v loňském roce ukazoval v Kielu i francouzské reprezentaci svou extratřídu. Jsem pyšný, že jsem se v této anketě opět ocitnul v takové společnosti a třetí rok po sobě se dokonce umístil na pomyslných stupních vítězů," řekl Jícha, kterého čeká v tomto týdnu s národním mužstvem turnaj ve Švédsku a v Norsku.

Do Nascimentová, jež hájí barvy rakouského týmu Hypo Niederöstereich, získala 28 procent hlasů a stala se první brazilskou vítězkou ankety. Loňská šampionka Heidi Lökeová z Norska dostala o čtyři procenta hlasů méně a o stříbrný stupínek se podělila s Bojanou Popovičovou z Černé Hory.

autoři: Sport, ČTK | 8. 1. 2013 13:12

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama