házená

Dánští házenkáři jako první tým v historii potřetí za sebou vyhráli MS

Dánští házenkáři jako první tým v historii potřetí za sebou vyhráli mistrovství světa. Ve finále ve Stockholmu porazili Francii 34:29 a oplatili jí porážku z duelu o zlato na předloňských olympijských hrách v Tokiu. Ke všem třem titulům z let 2019, 2021 i letos dovedl Dány trenér Nikolaj Jacobsen.

Dánové, kteří za celý turnaj ztratili v devíti zápasech jediný bod za remízu s Chorvaty, dnes před více než 23 tisíci diváků ani jednou neprohrávali. V první půli vedli až čtyřgólovým rozdílem, Francouzi ale do přestávky stáhli manko na jediný gól.

Hned po pauze šestinásobní světoví šampioni vyrovnali, ale Seveřané znovu odskočili a tentokrát už vedení nepustili. Deseti brankami se na výhře Dánů podílel nejlepší střelec zápasu Rasmus Lauge Schmidt, jehož vydatně podporovali Simon Pytlick a Mathias Gidsel.

České házenkářky povede norský trenér Dahl

Novým trenérem českých házenkářek se stal Nor Bent Dahl. Jednapadesátiletý kouč nahradil u reprezentačního celku Jana Bašného, který byl před měsícem po dvanáctiletém působení u národního týmu odvolán. 

Svaz měl podle prezidenta Ondřeje Zdráhaly na uvolněné místo několik adeptů. Na zahraničního kouče vsadilo vedení stejně jako u mužské reprezentace, kterou od konce února vede Španěl Xavier Sabaté.

Zdroj: ČTK

Knedlíková má pátý titul v házenkářské Lize mistryň, Jeřábková slaví poprvé

Házenkářka Jana Knedlíková je popáté vítězkou Ligy mistryň. Její spoluhráčka Markéta Jeřábková se po finálovém vítězství Kristiansandu nad Györem 33:31 radovala ze zisku cenné trofeje poprvé.

Šestadvacetiletá Jeřábková byla se sedmi brankami nejlepší střelkyní zápasu, o šest let starší Knedlíková skórovala pětkrát.

Knedlíková vyhrála s norským klubem prestižní soutěž už před rokem. Předtím třikrát slavila v dresu Györu, který dnes pomohla porazit. Jeřábková si připsala triumf v Lize mistrů hned ve své první sezoně v Kristiansandu po příchodu z Německa.

Zdroj: ČTK
Pokračovat