Hlaváčková s Hradeckou prohrály i finále na Turnaji mistryň

Sport Sport
28. 10. 2012 15:15
Na Turnaji mistryň prohrály Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková finálový zápas s Ruskami Mariou Kirilenkovou a Naďou Petrovovou ve dvou setech 1:6 a 4:6.
Lucie Hradecká (vlevo) a Andrea Hlaváčková při své premiéře na turnaji znovu ve finále neuspěly
Lucie Hradecká (vlevo) a Andrea Hlaváčková při své premiéře na turnaji znovu ve finále neuspěly | Foto: Eduard Erben

Istanbul - Čtvrté velké letošní finále, čtvrtá prohra. Po Wimbledonu, olympijských hrách a US Open berou české tenistky Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká znovu jen druhé místo.

Na Turnaji mistryň prohrály finálový zápas s Ruskami Mariou Kirilenkovou a Naděždou Petrovovou, které neztratily ani jeden svůj servis a vyhrály 6:1 a 6:4.

Češky tak nenavázaly na triumf Jany Novotné po boku Lindsey Davenportové z roku 1997. Při své premiérové účasti na turnaji zároveň nevyužily šance stát se prvním českým párem, který turnaj vyhraje.

Češky vůbec nezachytily začátek 

V souboji dvou párů, které získaly v Londýně medaili, začaly mnohem lépe "bronzové" Rusky, které se v prvním setu dostaly do vedení 5:0.

I když Češky poté přece jen uhrály první hru, rozjeté soupeřky se jim zastavit nepodařilo.

Za stavu 1:1 ve druhém setu přišla Hlaváčková i podruhé v zápase o svůj servis a Rusky toho využily k zisku celého zápasu. A to přesto, že měly Češky za stavu 4:5 dva brejkboly.

Zatímco třicetiletá Petrovová získala druhý titul z Turnaje mistryň v kariéře, o pět let mladší Kirilenková dokázala zvítězit při své premiérové účasti.

Výsledky:

Čtyřhra - finále:

Kirilenková, Petrovová (4-Rus.) - Hlaváčková, Hradecká (2) 6:1, 6:4.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy