Suverénní Serena a Šarapovová jsou ve finále Turnaje mistryň

Serena Williamsová hraje o svůj třetí titul z Turnaje mistryň, Maria Šarapovová sahá na druhý
Tenisový Turnaj mistryň bude mít stejné finále jako v roce 2004. Američanka Serena Williamsová se utká...
... s Ruskou Marií Šarapovovou.
Williamsová se do svého pátého finále Turnaje mistryň probojovala přes Agnieszku Radwaňskou.
Polka se držela jen v úvodu prvního setu, kdy si obě tenistky jednou vzaly podání.
27. 10. 2012 16:04
Američanka Serena Williamsová se stala první finalistkou tenisového Turnaje mistryň v Istanbulu. V semifinále porazila Agnieszku Radwaňskou 6:2 a 6:1 a turnajem prochází i nadále bez ztráty setu.

Istanbul - Američanka Serena Williamsová a Ruska Maria Šarapovová se spolu utkají o titul z Turnaje mistryň v Istanbulu. Stejné finále mělo vyvrcholení tenisové sezony už v roce 2004.

Williamsová v semifinále porazila Polku Agnieszku Radwaňskou 6:2 a 6:1 a turnajem prochází i nadále bez ztráty setu.

Šarapovová si podobně jednoznačně poradila se světovou jedničkou Viktorií Azarenkovou z Běloruska, kterou zdolala 6:4, 6:2.

Radwaňská vydržela jen chvíli

Williamsová na turnaji dosud neztratila ani set a do semifinále vstoupila výborně, když získala game hned při prvním podání soupeřky. Následně sice nezvykle prohrála čistou hrou své vlastní a nechala světovou čtyřku vyrovnat na 2:2, jenže poté už o osm let mladší rivalce nepovolila získat ani hru.

Druhý set zvládla vítězka letošního Wimbledonu, US Open a olympijského turnaje ještě jasněji v poměru 6:1. Za hodinu a dvě minuty tak i ze čtvrtého vzájemného duelu s Radwaňskou odcházela jako vítězka.

Na Turnaji mistryň si Williamsová zahraje své páté finále, ta předchozí zvládla s padesátiprocentní úspěšností: v letech 2001 a 2009 zvítězila, v letech 2002 a 2004 prohrála.

Šarapovová potřetí ve finále

Úvod duelu Šarapovové s Azarenkovou připomněl první semifinále, Ruska však za stavu 2:2 získala klíčový brejkbol a výhodu si udržela až do konce. Ve druhé sadě se už dostala do vedení 4:0 a k brejkbolu, světová jednička ho však odvrátila a místo nepříjemného "kanára" podlehla 2:6.

Vítězka letošního French Open Šarapovová byla ve finále Turnaje mistryň dosud dvakrát. Před pěti lety nestačila na Belgičanku Justine Heninovou, zato jediný triumf si připsala právě proti Williamsové. Tu však od té doby nezdolala a na svůj třetí triumf ve vzájemném duelu čeká již osm let a osm zápasů. Naposledy s Američankou prohrála ve finále olympijské dvouhry.

Hned po skončení nedělního finále v Istanbulu bude Šarapovová spěchat do Prahy, kde ji v pondělí v O2 areně čeká exhibice s Petrou Kvitovou.

Tenisový Turnaj mistryň v Istanbulu (tvrdý povrch, dotace 4,95 milionu dolarů):

Dvouhra - semifinále:

S. Williamsová (3-USA) - A. Radwaňská (4-Pol.) 6:2, 6:1, Šarapovová (2-Rus.) - Azarenková (1-Běl.) 6:4, 6:2.