FOTO 6:0, 6:0? Nejen Hlaváčková dostala na grandslamu nářez

FOTO 6:0, 6:0? Nejen Hlaváčková dostala na grandslamu nářez
V letošní sezoně už se podobný kousek povedl Marii Šarapovové, která na French Open zničila bez ztráty hry Rumunku Alexandru Cadantuovou.
Jen kousíček od podobné nakládačky byla i Američanka Varvara Lepchenková, která v průběhu Wimbledonu 2012 uhrála proti Petře Kvitové jediný gem - a to ještě v závěru druhé sady.
Na letošním US Open hned dvakrát měla nakročeno k výhře 6:0, 6:0 světová jednička Viktoria Azarenková, ale jak Ruska Alexandra Panovová, tak Číňanka Ťie Čengová nakonec zvládly v druhé sadě získat aspoň jeden gem.
Mezi muži je výhra bez ztráty hry mnohem vzácnější než u žen - hrají totiž na tři sety. Na grandslamu se to v historii podařilo jen pětkrát - a dvakrát se v roli vítězů představili Češi. V roce 1987 si připsali takto jednoznačné výhry Karel Nováček a Ivan Lendl. Zbylá tři jména mužů, kteří dokázali vyhrát ve třech setech bez ztráty květinky, jsou Nikola Spear (1968), Stefan Edberg (1987) a naposledy Sergi Bruguera (1993).
Foto: Reuters
Andrea Hlaváčková proti Sereně Williamsové v osmifinále US Open neuhrála ani jediný gem. Není ale ani první, ani poslední.

Podívejte se v tomto přehledu Aktuálně.cz na největší tenisové debakly historie na grandslamových turnajích.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 48 minutami

Kandidát na ministra zahraničí Kulhánek jednal s Babišem, sdělil mu své priority

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Své priority v úřadu chce nejdřív sdělit předsedovi vlády, řekl při příchodu. Po jednání s Babišem se novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman.

"Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek. Náměstek ministra vnitra Kulhánek je druhou volbou vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na ministra zahraničí, když se v úterý do čela úřadu odmítl vrátit Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zdroj: ČTK
Další zprávy