Hlaváčková: Dva kanáry? Serena si se mnou prostě hrála

FOTO Spolehlivý servis pomohl Berdychovi a ničil Hlaváčkovou
Tomáš Berdych se raduje z postupu do čtvrtfinále letošního US Open.
Mezi osmičku nejlepších se na čtvrtém grandslamovém turnaji sezony probojoval vůbec poprvé v kariéře.
V osmifinále se utkal se Španělem Nicolásem Almagrem.
Berdychovou jistotou v tomto zápase byl servis.
Foto: Reuters
Sport Sport
4. 9. 2012 8:15
Andrea Hlaváčková vypadla v osmifinále US Open po prohře se Serenou Williamsovou 0:6, 0:6.

New York - Co nejrychleji bude chtít Andrea Hlaváčková zapomenout na to, jakým způsobem ukončila své jinak velmi povedené vystoupení na letošním singlovém turnaji US Open.

V zápase o čtvrtfinále s domácí favoritkou Serenou Williamsovou utrpěla šestadvacetiletá česká hráčka děsivou porážku 0:6, 0:6.

"Mně to psychicky neničilo. Jako hráčku ji uznávám, viděla jsem pár jejích zápasů, kdy spoustu rankingově výš postavených hráček než já takhle smetla z kurtu. To není žádné faux paus, že se tohle stalo," řekla Hlaváčková po utkání pro deník Sport.

"Každou šanci mi zamázla"

Za 58 minut dokázala rodačka z Plzně získat 29 míčů, zatímco Williamsová 60. Celkem ve čtyřech hrách si vypracovala gembol nebo brejkbol, ale ani jeden jí soupeřka nedovolila proměnit.

"Snažila jsem se uhrát každý game, v několika jsem byla blízko. Vždycky zahrála brutální balón, nic nezkazila," krčila Čečka rameny. "Šlo jí to ale pořád dál. Každou sebemenší šanci, co jsem měla, mi zamázla. Myslíš si že máš šanci? Nemáš. A zase a zase. Takhle si se mnou hrála."

"Serena US Open vyhraje"

Že měla opravdu svůj den, potvrdila i sama Serena. "Andrea hrála dobře, i když prohrála s nulou, ale já hrála opravdu skvěle," pronesla s tradičním sebevědomím.

V boji o postup mezi nejlepší čtyřku se světová čtyřka utká s turnajovou dvanáctkou Anou Ivanovičovou ze Srbska. "Je silná, je ve formě, užívá si to. A myslím si, že ten turnaj vyhraje," zhodnotila Hlaváčková šance Williamsové. Povedlo by se jí to počtvrté v kariéře.

To Hlaváčková může o titul bojovat ještě ve čtyřhře, v níž je spolu s Lucií Hradeckou zatím ve čtvrtfinále.

 

Právě se děje

Další zprávy