Neureuther nestihl let do Soči kvůli nehodě, od které utekl

ČTK ČTK
14. 2. 2014 12:17
Favorit pro olympijský slalom Němec Felix Neureuther měl dnes při cestě do Mnichova lehkou autonehodu a nestihl letadlo do dějiště her Soči
Felix Neureuther opouští nemocnici
Felix Neureuther opouští nemocnici | Foto: Reuters

Mnichov - Němečtí fanoušci jsou v šoku. Krátce poté, co se dozvěděli, že favorit pro olympijský slalom Felix Neureuther měl při cestě na letiště autonehodu, a do Soči tudíž neodletěl, přišla další rána: Lyžařskou hvězdu vyšetřuje policie.

Je podezřelý, že z místa nehody ujel. Státní zastupitelství v Mnichově už zahájilo příslušné řízení.

"Stalo se to na dálnici u Starnbergu. Mohl pokračovat v jízdě a sám odjel na vyšetření," řekl mluvčí Německého olympijského výboru Christian Klaue. Devětadvacetiletý slalomář si stěžoval na bolesti krční páteře, nyní je v péči vyhlášeného lékaře Hanse-Wilhelma Müllera-Wohlfahrta.

Neureuther chce v Soči startovat ve středu v obřím slalomu a příští sobotu zaútočit na olympijskou medaili ve slalomu. V této sezoně Světového poháru vyhrál už tři závody včetně prestižního slalomu v Kitzbühelu.

Spolu s ním v autě cestovala i jeho přítelkyně biatlonistka Miriam Gössnerová, která přišla o hry v Soči kvůli zranění zad.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy