Bank vyhrál poslední trénink před olympijskou superkombinací

ČTK Sport ČTK, Sport
13. 2. 2014 8:30
Ondřej Bank potvrdil svou aktuální sjezdařskou formu vítězstvím v posledním třetím tréninku na sjezd pro páteční olympijskou superkombinaci.
Ondřej Bank potvrdil svou výbornou sjezdařskou formu, ovládl poslední trénink před páteční kombinací.
Ondřej Bank potvrdil svou výbornou sjezdařskou formu, ovládl poslední trénink před páteční kombinací. | Foto: Reuters

Krasnaja Poljana - Ondřej Bank potvrdil svou aktuální sjezdařskou formu vítězstvím v posledním třetím tréninku na sjezd pro páteční olympijskou superkombinaci.

Nejlepší český lyžař za sebou nechal například obhájce titulu Bodeho Millera z USA, chorvatského univerzála Ivicu Kosteliče i zlatého medailistu ze sjezdu Matthiase Mayera z Rakouska.

I když lyžaři často nejezdí celé tréninky s absolutním nasazením, je Bankovo vítězství znamením jeho pohody na tratích v Roza Chutor.

Už v prvním superkombinačním tréninku zajel čtvrtý čas a v nedělním závodu mezi specialisty obsadil dvacáté místo, což byl v královské disciplíně nejlepší český výsledek po 34 letech.

Bank porazil všechny velikány

Bank dnes zaznamenal ve slunečném počasí čas 1:54,32 a o šest setin sekundy za sebou nechal vicemistra světa ve sjezdu Dominika Parise z Itálie. Třetí byl s odstupem 17 setin Miller, čtvrtý Mayer za třiatřicetiletým Čechem zaostal o 24 setin.

Další český reprezentant Kryštof Krýzl zajel 25. čas se ztrátou 3,78 sekundy, Martin Vráblík trénink vynechal.

Páteční závod začne sjezdem v 8:00 SEČ, slalom se pojede půl hodiny po poledni.

Výsledky:
 

1. Bank 1:54,32, 2. Paris (It.) -0,06, 3. Miller (USA) -0,17, ...25. Krýzl -3,78, Vráblík nestartoval.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

Hlavní soutěž filmového festivalu Febiofest vyhrál švédský film Charter režisérky Amandy Kernellové o matce hledající cestu ke svým dětem

před 1 hodinou

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy