Deblkanoisté nebudou ve vodním slalomu závodit na MS ani v SP, větší podporu dostanou smíšené kanoe

ČTK ČTK
24. 3. 2018 11:23
Smíšené deblkanoe mají šanci být zařazeny do olympijského programu. Proto je mezinárodní federace upřednostnila.
Deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler na Světovém poháru 2017 v Praze
Deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler na Světovém poháru 2017 v Praze | Foto: ČTK

Tokio - Deblkanoisté nebudou ve vodním slalomu závodit na mistrovství světa ani ve Světovém poháru. Mezinárodní federace ICF je na dnešním kongresu v Tokiu s okamžitou platností vyřadila z programu těchto akcí. Místo toho chce dát větší podporu smíšeným deblkanoím, které mají potenciál na zařazení do olympijského programu.

Naopak mužské deblkanoe byly z programu olympijských her 2020 v Tokiu již před časem vyřazeny a tím začal jejich úpadek. Už loni na Světových pohárech počet lodí klesal a na mistrovství světa se deblkanoisté loučili se svou kategorií. Tušili, že na letošním šampionátu v dalekém Riu de Janeiro se potřebný počet šesti zemí nesejde.

Mezinárodní federace ICF si udělala průzkum mezi národními svazy a zjistila, že zájem opravdu není nijak vysoký. "Nejsme schopni se přiblížit minimálnímu počtu federací potřebnému k tomu, abychom měli oficiální kategorii C2 mužů," uvedl na webu federace prezident výboru pro vodní slalom Jean-Michel Prono. Proto byla kategorie, v níž čeští reprezentanti v minulosti dosáhli řady významných úspěchů, z programu vyřazena.

 

Právě se děje

před 48 minutami

V noci na dnešek zemřel právník a někdejší politik Zdeněk Jičínský, bylo mu 91 let. Na přelomu 50. a 60. let byl mj. v komisi pro přípravu ústavy

Zdroj: ČTK
Další zprávy