vodní slalom

Vodní slalomáři se bouří proti olympijské trati. Není regulérní, stěžují si Češi
Ostatní sporty

Českým vodním slalomářům i dalším závodníkům se nelíbí olympijská trať pro hry v Tokiu, na které na přelomu listopadu a prosince trénovali.

Mistr světa ve vodním slalomu Prskavec je Kanoistou roku 2019

Mistr světa ve vodním slalomu Jiří Prskavec je Kanoistou roku 2019. V anketě Českého svazu kanoistů, která hodnotí závodníky napříč disciplínami, navázal na triumf z roku 2015. Nechal za sebou vicemistra světa v rychlostní kanoistice Josefa Dostála a kolegu ze silného kajakářského týmu vodních slalomářů Víta Přindiše. Na trůnu vystřídal kanoistu Martina Fuksu, který tentokrát skončil šestý.

Bronzový olympijský medailista z Ria Prskavec má za sebou velmi vydařenou sezonu. Vedle světového titulu vyhrál také celkové hodnocení Světového poháru. Seriál završil výhrou v domácím závodě v Praze. Rok 2019 pro něj bude nezapomenutelný také díky velkým životním okamžikům. Těsně před mistrovstvím Evropy se mu narodil syn Jiří a po sezoně si vzal přítelkyni Terezu Cviklovou.

Jen evropský šampionát novopečenému otci Prskavcovi nevyšel, skončil osmý. Mistrem starého kontinentu se ve francouzském Pau stal jiný český kajakář Přindiš, kterému i tento úspěch pomohl ke třetímu místu ve svazové anketě.

Mezi vodní slalomáře se vklínil kajakář Dostál, stříbrný medailista z MS na olympijském kilometru. Ten byl navíc společně s Radkem Šloufem vyhlášen nejlepší posádkou roku. Pomohlo jim k tomu čtvrté místo na MS v závodě na 1000 metrů, kterým se kvalifikovali na OH v Tokiu.

V juniorské kategorii anketu ovládla kanoistka Gabriela Satková, juniorská mistryně světa i Evropy ve vodním slalomu.

Prskavec v přípravě riskoval, trénink mimo vodu se ale vyplatil. Teď bude svatba

Na mistrovství světa ve španělském Seu se kajakář Jiří Prskavec stal králem vodního slalomu. Zopakoval tak svůj zlatý triumf z roku 2015.
Kajakář Prskavec získal druhý titul mistra světa

Kajakář Jiří Prskavec se podruhé v kariéře stal mistrem světa ve vodním slalomu.
99 setin od medaile. Kudějová na světovém šampionátu skončila čtvrtá

Kajakářka Kateřina Kudějová skončila na mistrovství světa ve vodním slalomu v Seu d'Urgell čtvrtá, od medaile ji dělilo 99 setin sekundy.
Pět z šesti českých vodních slalomářů postoupilo do semifinále MS

Pět ze šesti českých reprezentantů dnes postoupilo z kvalifikace do semifinále mistrovství světa ve vodním slalomu v Seu d'Urgell. Hned v první jízdě
Stoprocentní Češi v kvalifikaci MS. Kajakářky vybojovaly místo na olympiádě

Do semifinále MS ve vodním slalomu ve Španělsku prošli čeští kanoisté Rak, Rohan a Heger i kajakářky Kudějová, Hilgertová a Vojtová.
Český medailový výlov. Slalomáři získali na MS dvě stříbra a bronz v hlídkách

Na olympijském kanálu v Seu d'Urgell podlehlo mužské trio jen domácím Španělům, ženský tým dělily pouhé dvě desetiny sekundy od vítězných Britek.
Vávra příliš riskuje, míní Hilgertová. Tvrdý trest od rozhodčích si zasloužil

Čeští vodní slalomáři získali na domácím Světovém poháru v Troji tři medaile a obdiv Štěpánky Hilgertové.
Prskavec vyhrál před Přindišem a opět opanoval SP, Vojtová je extrémní mistryní světa

Kajakář Jiří Prskavec suverénně vyhrál pražské finále Světového poháru ve vodním slalomu a s převahou obhájil prvenství v seriálu.
Vodní slalomáři zatím medaili na SP nezískali, Hilgertová byla 7.

Kajakářky Kateřina Kudějová a Amálie Hilgertová postoupily do finále závěrečného závodu Světového poháru.
Kajakář Přindiš je zlatý. Češi vezou z Německa kompletní sbírku medailí

Úřadující mistr Evropy Vít Přindiš vyhrál závod kajakářů na Světovém poháru ve vodním slalomu v Markkleebergu.
Kanoistka Gabriela Satková slaví juniorské zlato na MS slalomářů

Kanoistky Gabriela Satková a Tereza Kneblová ovládly na mistrovství světa ve vodním slalomu závod juniorek.
Další úspěchy z kanálu. Hilgertová a Galušková zvítězily na MS do 23 let

Amálie Hilgertová vyhrála v Polsku závod do 23 let. Další zlato přidala Antonie Galušková, která kralovala mezi juniorskými kajakářkami.
Kanoistky jsou mistryněmi světa do 23 let, Fišerová má i stříbro

Singlkanoistky Tereza Fišerová, Martina Satková a Eva Říhová vybojovaly titul mistryň světa do 23 let.
Kanoe, nebo kajak, vždycky medaile. Fišerová však už disciplínu měnit nechce

Tereza Fišerová naprosto ovládla mistrovství Evropy juniorů ve vodním slalomu. Bez ohledu na to, v jaké lodi seděla.
Kanoistka Satková je juniorskou mistryní Evropy, Fišerová má čtyři medaile

Gabriela Satková se stala juniorskou mistryní Evropy. Její starší sestra Martina a kajakář Tomáš Zima získali stříbro v kategorii do 23 let.
Prskavec i Přindiš v Tacenu postoupili hladce, Hradilek zvládl opravu

Vedoucí muž Světového poháru Jiří Prskavec a mistr Evropy Vít Přindiš postoupili ve Slovinsku hned z první kvalifikační jízdy.
Prskavec po čtvrtém místu z Bratislavy vede Světový pohár, kanoistkám se nedařilo

Po druhé příčce z úvodního závodu v Londýně se Prskavec sice tentokrát na medailové příčky nevešel, v průběžném pořadí SP se ale ujal vedení.
Skvělý vstup do SP. Prskavec si dojel v Londýně pro stříbro

Úřadující vicemistr světa nestačil jen na domácího Josepha Clarka, olympijského vítěze z Ria de Janeiro.