Čeští baseballisté přišli porážkou ze Španěly o šanci bojovat o evropský titul

16. 9. 2016 20:39
Čeští baseballisté prohráli v klíčovém zápase evropského šampionátu se Španěly 3:9 a naděje na finále pohasly. Stále ale ještě mohou bojovat o bronz.
Baseball - ilustrační foto
Baseball - ilustrační foto | Foto: Zlata Vostrá

Hoofddorp  - Čeští baseballisté měli před pátečním zápasem se Španělskem možnost zůstat ve hře o možnost zahrát si nedělní finále evropského šampionátu. Tuto šanci však mohli udržet pouze v případě, že svého soupeře porazí. To se po porážce 3:9 nepovedlo, ale svěřenci Mikea Griffina zůstávají stále ve hře o bronzovou medaili.

Češi do zápasu vstupovali s vědomím, že svého soupeře dokázali dvakrát porazit na Italském baseballovém týdnu, který byl generálkou na evropský šampionát. Na kopec šel od začátku Boris Bokaj, jenž byl strůjcem jednoho ze zmiňovaných vítězství.

Jenže Španěly šampionát evidentně zastihl ve velmi dobré formě, což měli poznat i čeští hráči. Španělé se ujali vedení 1:0 již v první směně a celé utkání jej dokázali navyšovat.

To Češi se ze začátku opět trápili na pálce a hity začali sbírat až ke konci zápasu. To již však pouze korigovali vedení soupeře. Škoda byla hlavně momentů, kdy měl český výběr hráče na všech metách a nedokázal stáhnout vyšší počet bodů.

„Dnes to bylo pro nás dost smolný zápas, ačkoliv to podle výsledku a statistik nevypadá,“ řekl po zápase Adam Hajtmar, autor dvou hitů v zápase.

„Hned od začátku jsme měli smůlu. Hráči soupeře nám chytili kvalitní odpaly a nemohli jsme dotáhnout bod, což se jim povedlo hned v první směně. Hlavni trhák přišel ve čtvrté směně, kdy při plných metách přišel trojmetový odpal a od této chvíle jsme se nemohli dostat zpátky do tempa. Až konečně v posledních třech směnách jsme začali vyvíjet tlak, ale neproměnili jsme ho v body,“ dodal Hajtmar.

V sobotu český tým vyzve Itálii a může to být zároveň přímý souboj o třetí místo. Hodně záleží na večerním utkání italského týmu s domácím Nizozemskem a také, jestli Němci prohrají se Španělskem.

Mistrovství Evropy v baseballu v Hoofddorpu (Nizozemsko), nadstavbová část:

Španělsko - ČR9:3, Německo - Belgie 14:2 po 7. směně, Nizozemsko - Itálie 4:3 v 10. směně.

Průběžné pořadí: 1. Nizozemsko 4 výhry, 2. Španělsko 3, 3. Německo 2, 4. Itálie 2, 4. 5. ČR 1, 6. Belgie 0.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Britský on-line prodejce oblečení Boohoo koupil Debenhams

Britský on-line prodejce oblečení Boohoo koupil za 55 milionů liber zkrachovalý maloobchodní řetězec Debenhams. Zaměstnance ale nechce, ohroženo je tak 12 000 pracovních míst.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Veterináři na Táborsku prověří kvůli ptačí chřipce chovy drůbeže

Veterináři dnes zkontrolují drobné chovy drůbeže v Dlouhé Lhotě na Táborsku, kde se minulý týden prokázal výskyt ptačí chřipky. Zkontrolují i tři velké komerční chovy v okruhu deseti kilometrů od obce. Prověřují také několik úhynů volně žijících ptáků v kraji, řekl v pondělí za Státní veterinární správu Petr Majer. O situaci v pondělí jednal i krizový štáb kraje, jak řekla Hana Brožková z kanceláře hejtmana.

Veterináři vytvoří soupis komerčních chovů v pásmu deseti kilometrů kolem místa nálezu, zkontrolují i komerční chovy. O víkendu dostaly podniky informace, jak chovy víc zabezpečit. V Dlouhé Lhotě utratili 23. ledna 17 ptáků z malochovu s potvrzenou ptačí chřipkou.

"V současné době jsou (na místě) dvě skupiny veterinárních inspektorů, z nichž ta první působí přímo v obci Dlouhá Lhota. Jsou v kontaktu se starostkou a během dne obcházejí místní drobné chovatele a prověřují zdravotní stav drůbeže a to, jak jsou chovy zabezpečené proti kontaktu s volně žijícími ptáky, zejména s vodními, kterých je v okolí hodně," řekl Majer. Těchto chovatelů by mělo být v obci okolo dvaceti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy