Češi prohráli s Německem a medaile se jim na mistrovství Evropy v baseballu vzdaluje

Ján Jabrocký
13. 9. 2016 18:52
Čeští baseballisté prohráli s Německem po obratu v poslední směně, do finálových bojů o medaile na evropském šampionátu si tak nepřenáší žádnou výhru.
S Německem prohrála česká reprezentace 1:3.
S Německem prohrála česká reprezentace 1:3. | Foto: ČBA

Hoofddorp - Po pondělní prohře s Nizozemskem chtěli Češina mistrovství Evropy porazit Německo, aby si do další fáze turnaje přenesli alespoň jednu výhru a mohli i nadále pomýšlet na postup do finále. V nádherném souboji nadhazovačů se to nakonec nepovedlo a z výhry 3:1 se po obratu v poslední směně radovali němečtí baseballisté.

Češi vstoupili do zápasu s Radimem Chroustem na kopci. Ten navázal na výborný výkon ze zápasu s Ruskem a předváděl další skvělý výkon. Stejně dobře však házel také Kubánec s německým pasem Enorbel Marquez na kopci soupeře. Protože se pálkaři moc neprosazovali, tak měla hra velmi rychlý spád.

Vše se změnilo v dohrávce osmé směny, kdy hostující trenér stáhl Marqueze z kopce a Češi při jednom autu dokonce naplnili všechny mety. Z této situace však vytěžili pouze jeden bod, což se později ukázalo jako možná klíčový moment utkání. Radim Chroust sice na začátku deváté směny vyprovodil z boxu Jimeneze se strikeoutem, ale další pálkař se již dokázal dostat na metu. Mike Griffin se tak rozhodl poslat na kopec Daniela Mráze. Jeho nadhozy však soupeři evidentně seděly a Německo pak po sérii hitů a met zdarma třemi body otočili skóre ve svůj prospěch. Český tým měl stále k dispozici dohrávku směny, ale v ní se již čeští baseballisté nedokázali prosadit.

Opět se ukázalo, že baseball se hraje až do posledního autu. Národní tým byl pouze jeden aut od výhry v zápase, aby nakonec musel skousnout hořkou pilulku prohry. Do další fáze si tak přenese dvě prohry a případný boj o medaile již bude velmi složitý, ale stále reálný. Ve finálové skupině výběr Mikea Griffina narazí na Španělsko, Itálii a trochu překvapivě Belgii, která za branami postupu nechala Francii.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy