Češi prohráli s Německem a medaile se jim na mistrovství Evropy v baseballu vzdaluje

Ján Jabrocký
13. 9. 2016 18:52
Čeští baseballisté prohráli s Německem po obratu v poslední směně, do finálových bojů o medaile na evropském šampionátu si tak nepřenáší žádnou výhru.
S Německem prohrála česká reprezentace 1:3.
S Německem prohrála česká reprezentace 1:3. | Foto: ČBA

Hoofddorp - Po pondělní prohře s Nizozemskem chtěli Češina mistrovství Evropy porazit Německo, aby si do další fáze turnaje přenesli alespoň jednu výhru a mohli i nadále pomýšlet na postup do finále. V nádherném souboji nadhazovačů se to nakonec nepovedlo a z výhry 3:1 se po obratu v poslední směně radovali němečtí baseballisté.

Češi vstoupili do zápasu s Radimem Chroustem na kopci. Ten navázal na výborný výkon ze zápasu s Ruskem a předváděl další skvělý výkon. Stejně dobře však házel také Kubánec s německým pasem Enorbel Marquez na kopci soupeře. Protože se pálkaři moc neprosazovali, tak měla hra velmi rychlý spád.

Vše se změnilo v dohrávce osmé směny, kdy hostující trenér stáhl Marqueze z kopce a Češi při jednom autu dokonce naplnili všechny mety. Z této situace však vytěžili pouze jeden bod, což se později ukázalo jako možná klíčový moment utkání. Radim Chroust sice na začátku deváté směny vyprovodil z boxu Jimeneze se strikeoutem, ale další pálkař se již dokázal dostat na metu. Mike Griffin se tak rozhodl poslat na kopec Daniela Mráze. Jeho nadhozy však soupeři evidentně seděly a Německo pak po sérii hitů a met zdarma třemi body otočili skóre ve svůj prospěch. Český tým měl stále k dispozici dohrávku směny, ale v ní se již čeští baseballisté nedokázali prosadit.

Opět se ukázalo, že baseball se hraje až do posledního autu. Národní tým byl pouze jeden aut od výhry v zápase, aby nakonec musel skousnout hořkou pilulku prohry. Do další fáze si tak přenese dvě prohry a případný boj o medaile již bude velmi složitý, ale stále reálný. Ve finálové skupině výběr Mikea Griffina narazí na Španělsko, Itálii a trochu překvapivě Belgii, která za branami postupu nechala Francii.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Avast odmítá nařčení z prodeje dat svých klientů. Zvažuje další fungování divize Jumpshot

Antivirová společnost Avast popírá obvinění, že předává údaje o internetových aktivitách konkrétních uživatelů divizi Jumpshot, která je následně prodává svým klientům. Rozhodla se nicméně přezkoumat možnosti dalšího fungování divize Jumpshot. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Akcie Avastu tento týden kvůli obviněním ohledně prodeje osobních údajů prudce oslabily.

"Chceme ujistit své uživatele, že jsme nikdy neprodávali třetí straně žádné osobně identifikovatelné informace," uvedla firma v úterý na svém blogu. "Chceme všechny své uživatele a partnery ujistit, že zvolení Avastu bylo správným rozhodnutím a že jejich soukromí je zajištěné a jejich osobní údaje jsou v bezpečí," dodala.

Na pražské burze ve středu opět nejvýraznější pokles postihl právě akcie Avastu, které po úterní ztrátě o více než devět procent ztratily dalších téměř 5,5 procenta a klesly na 138 Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy