reklama
 
 

Češi prohráli s Německem a medaile se jim na mistrovství Evropy v baseballu vzdaluje

13. 9. 2016 18:52
Čeští baseballisté prohráli s Německem po obratu v poslední směně, do finálových bojů o medaile na evropském šampionátu si tak nepřenáší žádnou výhru.

Hoofddorp - Po pondělní prohře s Nizozemskem chtěli Češina mistrovství Evropy porazit Německo, aby si do další fáze turnaje přenesli alespoň jednu výhru a mohli i nadále pomýšlet na postup do finále. V nádherném souboji nadhazovačů se to nakonec nepovedlo a z výhry 3:1 se po obratu v poslední směně radovali němečtí baseballisté.

Češi vstoupili do zápasu s Radimem Chroustem na kopci. Ten navázal na výborný výkon ze zápasu s Ruskem a předváděl další skvělý výkon. Stejně dobře však házel také Kubánec s německým pasem Enorbel Marquez na kopci soupeře. Protože se pálkaři moc neprosazovali, tak měla hra velmi rychlý spád.

Vše se změnilo v dohrávce osmé směny, kdy hostující trenér stáhl Marqueze z kopce a Češi při jednom autu dokonce naplnili všechny mety. Z této situace však vytěžili pouze jeden bod, což se později ukázalo jako možná klíčový moment utkání. Radim Chroust sice na začátku deváté směny vyprovodil z boxu Jimeneze se strikeoutem, ale další pálkař se již dokázal dostat na metu. Mike Griffin se tak rozhodl poslat na kopec Daniela Mráze. Jeho nadhozy však soupeři evidentně seděly a Německo pak po sérii hitů a met zdarma třemi body otočili skóre ve svůj prospěch. Český tým měl stále k dispozici dohrávku směny, ale v ní se již čeští baseballisté nedokázali prosadit.

Opět se ukázalo, že baseball se hraje až do posledního autu. Národní tým byl pouze jeden aut od výhry v zápase, aby nakonec musel skousnout hořkou pilulku prohry. Do další fáze si tak přenese dvě prohry a případný boj o medaile již bude velmi složitý, ale stále reálný. Ve finálové skupině výběr Mikea Griffina narazí na Španělsko, Itálii a trochu překvapivě Belgii, která za branami postupu nechala Francii.

autor: Ján Jabrocký | 13. 9. 2016 18:52

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama