Češi na ME v baseballu dál vítězí, Švédsko porazili 6:1

Ján Jabrocký
11. 9. 2016 19:26
Čeští baseballisté jsou na mistrovství Evropy dál bez porážky. Ve třetím utkání v nizozemském Hoofddorpu zvítězili nad Švédskem 6:1.
Česká baseballová reprezentace
Česká baseballová reprezentace | Foto: ČBA

Hoofddorp (Nizozemsko) - V rychlém sledu za sebou hrají čeští baseballisté zápasy na mistrovství Evropy v Holandsku. V neděli dopoledne na ně čekal souboj se švédským národním týmem. Ten stejně jako úvodní dva zápasy svěřenci Mikea Griffina zvládli a turnajem zatím kráčí bez porážky.

V utkání se tým mohl opřít o velmi dobrý výkon Borise Bokaje, jenž odházel šest směn, ve kterých nepovolil ani jeden doběh. Naopak sami zatlačili na hostujícího nadhazovače již v úvodní směně. Toho pak trenéři stáhli při jednom autu po trefení Petra Čecha, ale ani to nezastavilo rozjeté české hráče, kteří tak v první směně stáhli čtyři body. Ty se nakonec ukázali jako základ konečné výhry 6-1.

O ni se velkou měrou přičinil mladý sniper z Arrows Ostrava Tomáš Juněc, jenž si připsal tři hity a dva stažené body. „Dnes se mi hrálo skvěle,“ nechal se slyšet po zápase. „Cítím od týmu podporu. Všichni táhneme za jeden provaz a máme tady velké ambice. Ty důležité zápasy ale teprve přijdou. V prvních třech zápasech byly výhry nutností. Pokud však budeme hrát jak doposud, tak můžeme porazit kohokoli,“ naznačil Tomáš, že český tým nyní čekají duely se silnějšími soupeři.

Již v pondělí večer nastoupí proti největšímu favoritovi šampionátu domácímu Holandsku. To zatím také na turnaji neprohrálo a navíc se může těšit na velkou podporu od svých fanoušků. Pro český celek bude nezvyklý také začátek zápasu, protože poprvé na letošním Mistrovství Evropy odehrají večerní duel pod umělým osvětlením.

Mistrovství Evropy v baseballu v Hoofddorpu (Nizozemsko):

Skupina A:

ČR - Švédsko 6:1, Nizozemsko - Rusko 3:1, Německo - Velká Británie 3:2.

Pořadí po 3. kole:

1. ČR 3 výhry, 2. Nizozemsko 3, 3. Německo 2, 4. Švédsko 1, 5. Velká Británie 0, 6. Rusko 0.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Vrátili jste se z oblasti s koronavirem? Zůstaňte chvíli doma, doporučil Číňanům Peking

Úřady v čínském hlavním městě Pekingu vyzvaly obyvatele města, kteří se vracejí z oblastí zasažených novým typem koronaviru, aby 14 dnů zůstali doma, a zabránili tak šíření nákazy. Informuje o tom agentura Reuters. Podobnou výzvu vydala i obchodní metropole Šanghaj.

Čína zesiluje opatření, aby zamezila šíření viru, kterým se od konce loňského roku v nejlidnatější zemi světa nakazilo více než 800 osob a 26 z nich zemřelo. Uzavřena je desítka měst v centrální provincii Chu-pej, odkud se nákaza šíří a odkud je hlášeno nejvíce případů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy