Českým skokanům vyšla v Soči kvalifikace na středním můstku

8. 2. 2014 19:01
Všichni čeští skokané na lyžích postoupili na olympijských hrách v Soči z kvalifikace do závodu na středním můstku.
Jakub Janda
Jakub Janda | Foto: Reuters

Krasnaja Poljana - Všichni čeští skokané na lyžích postoupili na olympijských hrách v Soči z kvalifikace do závodu na středním můstku. V neděli budou o cenné kovy bojovat Jan Matura, Jakub Janda, Roman Koudelka i Lukáš Hlava.

Nejlépe si v kvalifikaci vedl Koudelka, který skákal se startovním číslem sedm a výkonem 99,5 metru obsadil šesté místo. Do desítky se vešli i osmý Matura (97 m) a desátý Janda (98,5). Hlava obsadil díky skoku 92,5 metru 25. místo.

Kvalifikaci vyhrál Rakušan Michael Hayböck. Nejdále doletěli Němec Severin Freund a Rakušan Gregor Schlierenzauer, kteří skočili shodně 104 metrů. Oba měli účast v závodu jistou díky umístění ve Světovém poháru.