Aktivní na sítích, má krásnou partnerku. "Rocková hvězda" Norris je novou nadějí F1

Radek Vičík Radek Vičík
6. 5. 2024 20:36
Popularita Landa Norrise, nečekaného vítěze nedělní Velké ceny Miami F1, začíná nabírat na obrátkách.

Když dojel ve neděli do cíle Velké ceny Miami, mohl si připadat jako v Glastonbury, kde vyrůstal. Lidé z týmu McLaren ho vytáhli nad sebe a mladý jezdec plul vzduchem jako kultovní zpěvák na slavném hudebním festivalu.

Po třech letech se tak do slova a do písmene potvrdil výrok dvojnásobného mistra světa Fernanda Alonsa: "Lando, jsi rocková hvězda!"

Španěl to tehdy prohlásil v boxech Red Bull Ringu, kde si spolu vyměnili helmy. Tím také svého o 18 let mladšího soupeře oficiálně pasoval mezi elitu formule 1.

Norris se na Floridě dočkal dalšího mezníku na cestě k tomu být skutečnou superstar F1. Svůj 110. start v Grand Prix konečně proměnil v triumf. Pro sebe první, pro rodnou Británii už s číslem 309.

K hvězdě patří i nějaké ty kontroverze. Čerstvý vítěz se o ni postaral chválou na adresu bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa.

"Je to můj talisman pro štěstí. Je to výjimečná osobnost a mám uznání pro to, co zatím udělal," prohlásil jezdec po závodě.

Pro premiérový triumf si Norris dojel ve velkém stylu. Pod tlakem udržel nervy a vyhrál s jasným náskokem před suverénem aktuální F1 Maxem Verstappenem v Red Bullu.

Budoucí jezdec McLarenu vynikal odmalička vůlí a touhou uspět. Cesta rodáka z Bristolu, kde se 13. listopadu 1999 narodil podnikateli Adamu Norrisovi a belgické matce Cisce, začala úspěchy v motokárách.

Přestože opustil školu bez maturity, přirozený talent a odhodlání ho dovedly až na vrchol pyramidy motoristického sportu.

Talent kartingového mistra světa ze sezony 2014 neunikl velkému šéfovi McLarenu Zaku Brownovi a z Norrise se o pouhých pět let později stal nejmladší Brit ve formuli 1.

Vedle závodních úspěchů budí pozornost i mladíkův osobní život. Vztah s půvabnou portugalskou modelkou Margaridou Corceirovou je od začátku v hledáčku médií. I to je další kamínek do mozaiky výrazné osobnosti v pop kultuře.

Lando Norris a Margarida Corceirová v hledišti tenisového turnaje ATP v Monte Carlu:

Závodníkův vliv sahá daleko za hranice formule 1. Neustále roste jeho počet sponzorských smluv s luxusními značkami.

Norrisova přítomnost na sociálních sítích, kde spolupracuje se slavnými youtubery a fanouškům neustále nabízí nějaké fotografie, upevnila jeho status významného influencera.

Poté, co se stal jedenadvacátým Britem, který dokázal vyhrát závod formule 1, má Norris šanci v žebříčku popularity postoupit ještě výš.

Díky nakažlivé energii, charismatické osobnosti a nepopiratelnému talentu ztělesňuje hvězdu, která uchvacuje publikum po celém světě. A přesně takové idoly, kteří inspirují novou generaci fanoušků, formule 1 potřebuje.

Stačí si vzpomenout na dávného předchůdce Jamese Hunta, jehož aureola milovníka života i žen daleko přesáhla "bublinu" formule 1. Třeba Norris dosáhne jeho věhlasu.

 

Právě se děje

Další zprávy