Bývalá jednička Azarenková chystá návrat z mateřské. Na kurtech se znovu objeví o prázdninách

ČTK ČTK
10. 4. 2017 3:04
Bývalá světová jednička Viktoria Azarenková se po mateřské pauze vrátí na tenisové kurty v létě na turnaji ve Stanfordu
Indian Wells 2016 (Viktoria Azarenková)
Indian Wells 2016 (Viktoria Azarenková) | Foto: ČTK

Stanford - Sedmadvacetiletá Běloruska Viktoria Azarenková porodila syna krátce před Vánocemi a v neděli oznámila datum svého návratu. Turnaj ve Stanfordu, který před sedmi lety vyhrála, začne 31. července.

"Stát se maminkou je ta nejhezčí věc, která mě kdy potkala. Teď se těším na začátek nové fáze kariéry," oznámila Azarenková, která v USA s americkým partnerem žije. Než porodila syna Lea, odehrála poslední turnaj v květnu na Roland Garros.

Na okruhu WTA Azarenková vyhrála dvacet turnajů včetně dvou grandslamů v Melbourne, jako světová jednička zakončila rok 2012.

 

Právě se děje

teď

Úřad šerifa v americkém Oregonu přijal do služby českého psa

Úřad šerifa v oregonském okrese Umatilla ve Spojených státech po letech přijal do služby psa, konkrétně belgického ovčáka Skotyho z Česka. V pondělí o tom informovala americká televizní stanice KNDU.

Tamní úřad šerifa měl služebního psa do roku 2014 a loni se po letech rozhodl program obnovit. Vybrán byl belgický ovčák malinois, který je znám jako maliňák. Skoty, který pochází z Česka, je osmnáctiměsíční pes. Trénován je k zadržování pachatelů, stopování a hledání narkotik.

Skoty se svým psovodem Codym Marcumem tento měsíc úspěšně zakončili pětitýdenní výcvik, nyní je tak čeká ostré nasazení do služby.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soud v Číně poslal do vězení hongkongského knihkupce Minhaie

Soud v Číně poslal za nezákonné poskytování zpravodajských informací do zahraničí na deset let za mříže hongkongského vydavatele a knihkupce se švédským občanstvím Gui Minhaie, napsala agentura Reuters.

Kauza Minhaie, který prodával knihy píšící velmi otevřeně o čínských vůdcích, zkomplikovala vztahy mezi Pekingem a Stockholmem.

Minhai byl jedním z pěti hongkongských nakladatelů a knihkupců, kteří zmizeli na přelomu let 2015 a 2016 a později se objevili ve vazbě v pevninské Číně.

Další zprávy