reklama
 
 

Biatlonistky slibují: Budeme bojovat! Štafetu rozjede bezstarostná Jislová

11. 3. 2016 6:06
Jessica Jislová, Gabriela Soukalová, Lucie Charvátová a Veronika Vítková. Právě v takovém složení a pořadí se postaví česká štafeta biatlonistek na start pátečního závodu na mistrovství světa v Oslu.

Oslo - Jessica Jislová, Gabriela Soukalová, Lucie Charvátová a Veronika Vítková. Právě v takovém složení a pořadí se postaví česká štafeta biatlonistek na start pátečního závodu na mistrovství světa v Oslu. Jednadvacetiletou Jislovou čeká těžká úloha zastoupit obvyklou první členku týmu Evu Puskarčíkovou. 

"Štafeta bude každopádně bojovat až do konce," vyhlašuje před závodem, v němž Česky obhajují loňské šesté místo z Kontiolahti, šéftrenér Ondřej Rybář

Štafetu žen na MS sledujte v online reportáži

"Uvidíme, jak Jessica zvládne první úsek, pokud to bude dobré, mohla by štafeta bojovat o přední pozice," dodal Rybář, který se na tomto složení na jednotlivých úsecích dohodl s koučem žen Zdeňkem Vítkem.

"Bylo to o tom, abychom se s Rybisem sešli v názoru nebo případně argumentovali. Pak jsme vyhodnotili, že tohle je nejlepší," řekl novinářům v Oslu Vítek.

Ambice štafety, která loni byla ve všech svých pěti startech ve Světovém poháru na stupních vítězů a třikrát vyhrála, nejspíš nebudou medailové. Byť poslední letošní závod v americkém Presque Isle česká čtveřice ovládla. Jenže právě v jiném a nejsilnějším možném složení.

Vítek: Muselo by se všechno sejít

"Pokud se Jessice ten úsek povede, tak ta štafeta bude bojovat," poznamenal Vítek. Hranicí úspěchu a spokojenosti je pro trenéry šesté místo. "Ale bude to obtížné. Muselo by se všechno sejít," doplnil.

Jislová se už několik dní připravuje na křest ohněm. Je na svém prvním mistrovství světa, ve sprintu byla 41., ve stíhačce si o sedm míst pohoršila. Do středečního individuálního závodu nenastoupila, aby šetřila sílu.

"Myslím, že tu předvedla dobré výkony," komentoval její dosavadní umístění Vítek. "Na nedávném mistrovství Evropy dobře rozjela štafetu, v hromadném startu tam byla šestá. Musí se s tím poprat," dodal.

Jislová věděla už před pěti dny, že štafetu velmi pravděpodobně pojede. "Pokud se nesplaší na střelnici, tak by to mohla dostřelit a nemusela by na kolo. Je to mladá holka a mladí lidé si občas nedělají až takové starosti," řekl Vítek. Závod se na Holmenkollenu pojede v pátek od 15:30.

autoři: Sport, ČTK | 11. 3. 2016 6:06

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama