Hrozné, řekl Bö o totálním selhání kolegy. Nejhorší série všech dob, hlesl nešťastník

Sport Sport
18. 2. 2024 8:00
Už se viděl s rekordní dvacátou zlatou medailí z mistrovství světa, jenže pak norský biatlonista Johannes Thingnes Bö nevěřil vlastním očím. Místo jasného triumfu v závodě štafet se po totálním střeleckém kolapsu kolegy Vetleho Sjaastada Christiansena musel na šampionátu v Novém Městě na Moravě spokojit se stříbrem.
Norský biatlonista Vetle Sjaastad Christiansen při mistrovství světa v Novém Městě na Moravě
Norský biatlonista Vetle Sjaastad Christiansen při mistrovství světa v Novém Městě na Moravě | Foto: Reuters

Bö se ani na druhý pokus nedočkal 20. nejcennějšího kovu z MS, jímž by dorovnal rekordní počin krajana Oleho Einara Björndalena.

Ve čtvrtečním mixu dvojic doplatil ve Vysočina Areně na chyby krajanky Ingrid Landmark Tandrevoldové, v sobotu místo jasného vítězství skončil se štafetou mužů druhý kvůli třem trestným kolům finišmana Christiansena. 

"V tomhle sportu se může stát cokoliv, ale tohle je hrozné, když vedete o tolik. Tohle jsem mu doopravdy nepřál," řekl Bö pro TV 2.

Třicetiletý rodák ze Strynu předal štafetu Christiansenovi do závěrečného úseku s půlminutovým náskokem před Švédskem.

Před závěrečnou střelbou vedl Christiansen téměř o minutu. Z osmi nábojů ovšem trefil jen dva terče, musel na tři trestná kola a švédský finišman Sebastian Samuelsson jeho zaváhání využil.

"Při poslední střelbě se může stát cokoliv. Bohužel jsem šel dnes za příklad já. Jsem z toho zklamaný," soukal ze sebe Christiansen v rozhovoru s televizí NRK. "Musela to být snad nejhorší střelecká série všech dob," hlesl nešťastník.

Jednatřicetiletý Nor alespoň v boji o stříbro porazil ve finiši Francouze Quentina Fillona Mailleta.

"Ta energie pramenila z naštvání po těch třech trestných kolech. Snažil jsem myslet na to, že po té poslední střelbě může být stříbro jako vítězství. Na papíře je stříbro skvělá medaile, ale poté, co se stalo, jsme trochu zklamaní," prohlásil Christiansen na tiskové konferenci.

Čtyřnásobný vítěz Světového poháru Bö, který si jinak většinu tiskové konference pohrával s mobilním telefonem, Christiansena ocenil.

"Všichni ví, že jsme chtěli vyhrát zlato, ale nic nedostanete zadarmo," krčil rameny norský fenomén.

"Musíte být dobří od startu do konce a dnes bylo nejlepší Švédsko. Vetle svedl tvrdou bitvu s Quentinem ve finiši. Po poslední střelbě jsem si myslel, že už je jeho ztráta velká, ale bojoval, aby pro nás získal stříbro, a za to jsme rádi," prohlásil Bö diplomaticky.

Bö získal ve Vysočina Areně šestou medaili a stále může zopakovat se sedmi cennými kovy loňskou bilanci z MS v Oberhofu. Celkem má ze světových šampionátů 37 cenných kovů, o osm méně než Björndalen.

Poslední letošní pokus vyrovnat Björnadalenův rekord v počtu zlatých medailí bude mít v nedělním závodě s hromadným startem.

Závěrečná disciplína mistrovství světa v Novém Městě na Moravě odstartuje v 16:30.

 

Právě se děje

Další zprávy