Senzační rozjezd MS. Biatlonistka Plecháčová je dorosteneckou šampionkou

ČTK ČTK
26. 2. 2025 17:14
Biatlonistka Ilona Plecháčová je dorosteneckou mistryní světa ve vytrvalostním závodu. Účastnice nedávného seniorského světového šampionátu dnes v desetikilometrovém závodu v Östersundu zvítězila navzdory třem chybám na střelnici s více než třičtvrtěminutovým náskokem.
Ilona Plecháčová (uprostřed) se zlatou medailí z dorosteneckého MS
Ilona Plecháčová (uprostřed) se zlatou medailí z dorosteneckého MS | Foto: Český biatlon

"Stále tomu nemůžu uvěřit. Jsem opravdu hrozně moc šťastná. Vidím, že všechna ta dřina se vyplatila, že se mi to vrací. Největší radost mám z toho, že jsem ustála závěrečnou položku, na to jsem hrdá. Na trati jsem se cítila skvěle a jsem vděčná i týmu, protože jsem měla opravdu úžasné lyže," uvedla na webu biatlonového svazu osmnáctiletá Plecháčová, jež se minulý týden na seniorském MS v Lenzerheide představila v ženské štafetě.

Páté místo dnes obsadila Valerie Křížová.

Plecháčová je čtvrtou českou dorosteneckou mistryní světa po Tereze Hlavsové (2003), Michaele Balatkové (2004) a Veronice Vítkové (2006). Na mládežnických MS vybojovala celkově 12. české zlato.

 

Právě se děje

Další zprávy