MS v atletice

MS v atletice

Mistrovství světa v atleticepořádá Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF) každé dva roky v létě pod otevřeným nebem. Sportovci z celé zeměkoule závodí na MS v atletice od roku 2005, kdy byl na program přidán ženský závod na 3 000 metrů překážek, ve 47 soutěžích.

V pořadí šestnáctý šampionát hostilo na podzim 2019 katarské Dauhá, Češi na něm medaili nezískali. Příští mistrovství světa v atletice bude hostit v roce 2021 americké Eugene. 

Desetibojař Kopecký přišel kvůli zranění o start na MS

Desetibojař Ondřej Kopecký přišel kvůli zranění o premiérový start na mistrovství světa. V posledním tréninku před víkendovým závodem si český atlet poškodil stehenní sval. Po oštěpaři Vítězslavu Veselém, kterého o účast připravila nemoc, je svěřenec bývalého světového rekordmana Romana Šebrleho druhým sportovcem ve výpravě, který v Eugene nenastoupí ze zdravotních důvodů.

"Ondřej si na posledním tréninku poranil zadní skupinu stehenních svalů. Rozsah poraněných tkání bohužel vylučuje jeho start na mistrovství světa," vysvětlila na webu Českého atletického svazu šéflékařka reprezentace Karolína Velebová.

Čtyřiadvacetiletý Kopecký odcestoval do Spojených států amerických jako jedenáctý muž letošních světových desetibojařských tabulek. Výkonem 8310 bodů si vytvořil osobní rekord na červnovém domácím šampionátu v Praze, na němž obhájil titul z Třebíče. Teprve v květnu v Bydhošti přitom atlet pražské Dukly pokořil poprvé osmitisícovou hranici.

Desetiboj je v Oregonu na programu v závěrečných dvou soutěžních dnech sobotu a v neděli. Na jeho startu bude jako jediný český reprezentant další debutant na MS Jiří Sýkora.

Zdroj: ČTK
Pokračovat