VIDEO Marquez sestřelil parťáka v týmu, chce titul v MotoGP

Radek Vičík Radek Vičík
1. 10. 2013 16:22
Marc Marquez, španělský nováček mezi motocyklovou elitou MotoGP, se nerozpakuje "bodyčekovat" největší hvězdy. V neděli to odnesl i jeho stájový kolega u Hondy Dani Pedrosa.
Podívejte se, jak v neděli Marc Marquez strčil do Daniho Pedrosy a ten rázem letěl vzduchem. | Video: youtube.com

Alcaňiz - Marc Marquez, španělský nováček mezi motocyklovou elitou MotoGP, se nerozpakuje "bodyčekovat" největší hvězdy. V neděli to odnesl i jeho stájový kolega u Hondy Dani Pedrosa. A Marquez nezadržitelně kráčí k titulu.

Zatímco suverén formule 1 Sebastian Vettel, až na nějakou tu roztržku s parťákem u Red Bullu Markem Webberem, kráčí k letošnímu titulu mistra světa vcelku bez kontroverzí, v elitní kategorii silničních motocyklů je všechno jinak.

Zázračné katalánské dítě

Kvůli 20letému Marquezovi se před sezonou měnila pravidla MotoGP, protože jinak by nováček nesměl hned v prvním roce nasednout na tovární stroj. A organizátoři seriálu věděli, co dělají.

Španělský mladík, který má na svém kontě už titul ve stopětadvacítkách a loni v Moto2, vyhrál v MotoGP už na druhý pokus a pouhé čtyři Velké ceny před koncem má v čele seriálu náskok 39 bodů (za vítězství je 25).

Jenže zatímco fanoušci Marqueze milují, jeho drsný styl ostatní soupeře irituje. Rodák z katalánské Cervery jezdí téměř "přes mrtvoly". Do zatáček se žene jako splašený a brzdovou páčku mačká ze všech nejpozději.

"Mnozí zkušení jezdci, jako třeba já, se těmhle mladíkům snaží zchladit hlavu. Ale oni si dál jedou svoje," postěžoval si Pedrosa.

Z motorky se stal splašený býk

A právem, protože právě on byl v neděli ve Velké ceně Aragonu Marquezem doslova torpédován. Navíc jsou oba týmoví kolegové, takže takové věci by si měli odpustit i v boji o titul.

Při stíhání vedoucího Jorge Lorenza předvedl Marquez další ze svých drzých kousků. V šestém kole v nájezdu do ostré levé zatáčky ve snaze Pedrosu podjet ťuknul do jeho stroje.

Zatímco "pachatel" vyvázl vyjetím z dráhy do asfaltového únikového prostoru, Pedrosa dopadl mnohem hůř. Po pár metrech se jeho Honda vzepjala jako divoký býk a jezdce vymrštila ze sedla.

"Jak se mě dotkl, rozbil mi senzor kontroly trakce. Pak už jsem jen letěl vzduchem a závod pro mě skončil," řekl smutný Pedrosa, který v Alcaňizu neztratil jen šanci na vítězství, ale i reálnou naději být mistrem světa. Na třetím místě ztrácí na Marqueze už propastných 59 bodů.

„Ani si toho nevšiml“

Sám lídr seriálu si z kolize s druhou Hondou vůbec nic nedělá.

"Byl jsem na brzdách trochu divoký a trošku jsem se ho (Pedrosy) dotknul. Myslím, že si toho ani nevšiml. Ale byla to smůla, protože mi v boxech řekli, že jsem mu vytáhl kabel kontroly trakce. Je mi to líto," řekl jezdec, jehož divoké počínání už vyšetřuje ředitelství seriálu.

Není to totiž poprvé, co se Marquez dostal do křížku s někým z čela seriálu. Už ve třetím závodě sezony podobně "odtlačil" Lorenza v poslední zatáčce v Jerezu a v červenci v Laguně Seca dostal Valentina Rossiho ve slavné "Vývrtce" na hlínu mimo trať. Co nás ještě do konce sezony čeká?

 

Právě se děje

Další zprávy