Těžké Salačovy chvíle: nejprve trest za nezodpovědnou jízdu, pak drsný pád a nosítka
Motocykly

Jakub Kornfeil zajel čtvrtý čas v tréninkovém dnu před motocyklovou Velkou cenou Japonska.
Pařba v Bangkoku? Ještě teď nemůžu mluvit, popsal Marquez oslavu sezony, v níž vládl
Motocykly

Po zajištění osmého titulu mistra světa se motocyklový závodník Marc Marquez ohlíží za úspěšnou sezonou, již už čtyři závody před koncem opanoval.
Limity se mají posouvat jen na okruhu, nabádá motorkáře bývalý úspěšný závodník Pešek
Motocykly

Málokterému sportovci se poštěstí po skončení aktivní kariéry dál pokračovat v tom, co ho baví. Lukáš Pešek našel ve své motoškole nový smysl života.
Zlatou přílbu si z Pardubic znovu odveze Doyle, Milík ve finále chyběl
Motocykly

Loňské vítězství v 71. ročníku plochodrážního závodu Zlatá přilba v Pardubicích obhájil Australan Jason Doyle.
Nehoda ho nezastavila, Marc Márquez se pošesté stal mistrem světa v závodech MotoGP
Motocykly

Čtvrtý titul za sebou si zajistil už čtyři závody před koncem letošního šampionátu. Češi bodovali v Moto3.
Zlatou přilbu čeká další jubileum. O ceněnou trofej se porvou hvězdy v čele s Milíkem
Motocykly

Po 90 letech od prvního závodu se v neděli na svítkovském oválu v Pardubicích uskuteční 71. ročník Zlaté přilby

Zmarzlik je třetím polským mistrem světa na ploché dráze

Jezdec na ploché dráze Bartosz Zmarzlik se stal jako třetí Polák v historii mistrem světa. Čtyřiadvacetiletý závodník byl korunován šampionem v závěrečné Grand Prix desetidílného seriálu na domácí trati v Toruni.

Loňský vicemistr světa Zmarzlik vstupoval do posledního závodu jako lídr šampionátu a náskok v čele těsně udržel před dotahujícím Dánem Leonem Madsenem. Ten sice dnes vyhrál, ale Zmarzlikovi stačil postup do finále a v něm čtvrté místo na celkové prvenství. Madsena porazil o dva body, třetí skončil Rus Emil Sajfutdinov.

Vítěz tří letošních závodů Zmarzlik navázal na Tomasze Golloba, šampiona z roku 2010. Prvním polským mistrem světa byl v roce 1973 před zavedením systému Grand Prix Jerzy Szczakiel.

Grand Prix Polska, závod MS na ploché dráze v Toruni:

1. Madsen (Dán.), 2. Sajfutdinov (Rus.), 3. Iversen (Dán.), 4. Zmarzlik (Pol.).

Konečné pořadí MS (po 10 závodech): 1. Zmarzlik 132, 2. Madsen 130, 3. Sajfutdinov 126, …23. Milík (ČR) 4.

Salač v kvalifikaci předčil Kornfeila, ale oba pojedou zezadu

Filip Salač skončil čtrnáctý a Jakub Kornfeil patnáctý v kvalifikaci Velké ceny Thajska silničních motocyklů, ale oba v neděli odstartují do závodu Moto3 z mnohem horších pozic. Kvůli trestům z pátečních tréninků se oba čeští jezdci na startu postaví až do předposlední řady.

Kornfeila rozhodčí potrestali za bezohlednost v prvním tréninku, Salač zase doplatil na pomalou jízdu ve třech nebo více sektorech trati. Po penalizacích to pro Kornfeila znamenalo 25. a pro Salače 27. místo na startovním roštu. Nejrychlejší byl na okruhu v Buriramu Ital Celestino Vietti.

Karel Abraham v MotoGP vyjede z 20. místa, tedy rovněž z předposlední řady. Kvalifikaci královské třídy vyhrál Francouz Fabio Quartararo, ale fanoušky mnohem více zajímal výkon Marca Márqueze, který měl v pátečním tréninku těžký pád. Šestadvacetiletý španělský jezdec skončil navzdory bolestivě naraženým zádům, kyčli a nohám třetí a zajistil si první řadu.

Márquez může v Buriramu získat šestý titul v MotoGP. Do Thajska přijel s náskokem 98 bodů v pořadí MS před Italem Andreou Doviziosem. K tomu, aby mohl slavit už v neděli, potřebuje získat o dva body více než jeho rival z Ducati. Dovizioso byl v kvalifikaci sedmý.

Kvalifikace na Velkou cenu Thajska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Buriramu:

Moto3: 1. Vietti (It./KTM) 1:42,599, 2. Ramírez (Šp./Honda) -0,118, 3. Arenas (Šp./KTM) -0,152, …14. Salač -0,847, 15. Kornfeil (oba ČR/KTM) -0,890.

Moto2: 1. Á. Márquez (Šp./Kalex) 1:35,297, 2. Nagašima (Jap./Kalex) -0,095, 3. Martín (Šp./KTM) -0,151.

MotoGP: 1. Quartararo (Fr./Yamaha) 1:29,719, 2. M. Viňales (Šp./Yamaha) -0,106, 3. M. Márquez (Šp./Honda) -0,212, …20. Abraham (ČR/Ducati) - nepostoupil do 2. části kvalifikace.

Nezmar Márquez. Po drsném po pádu skončil v nemocnici, ale závod v Thajsku pojede
Motocykly

Šestadvacetiletý jezdec Hondy si může zajistit šestý titul v MotoGP
"Je to jako přestup do fotbalové Barcelony." Mladík Vostatek se upsal supertýmu Aspar
Motorismus

Teprve patnáctiletého motocyklového závodníka Ondřeje Vostatka si vybrala španělská elitní stáj.
Jak prohrát titul. Bautista vyhrál prvních 11 jízd, přesto je králem superbiků Rea
Motocykly

I když Alvaro Bautista opanoval úvod MS superbiků, španělský jezdec v sedle Ducati na svůj druhý titul mistra světa v jedné stopě nedosáhl.
Češi vytěžili v Aragonii jen bod. Abrahamovi nepomohlo ani to, že porazil Lorenza
Motocykly

Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně Aragonie třídy Moto3 15. místo, jeho týmový kolega FIlip Salač i Karel Abraham v MotoGP dojeli osmnáctí.
Nejlepší kvalifikace sezony, Kornfeil vystartuje v Aragonii z druhé řady
Motorismus

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil obsadil čtvrté místo v sobotní kvalifikace třídy Moto2 na Velkou cenu Aragonie.

Salač zajel v trénincích Moto3 v Alcaňizu šestý nejlepší čas

Český motocyklový závodník Filip Salač si v pátek v rámci Velké cenu Aragonie  třídy Moto3 zapsal v kombinovaném pořadí obou měřených tréninků šestý nejlepší čas. Výkonem 1:59,103 minuty zaostal o půl vteřiny za nejrychlejším mužem dne, jímž se stal Ital Andrea Migno. Salačův týmový kolega Jakub Kornfeil obsadil dvanáctou příčku se ztrátou tři čtvrtě vteřiny na lídra.

Zdroj: Radek Vičík
Salač zvládl neklidnou motorku a v Misanu poprvé nahlédl mezi absolutní elitu Moto3
Motocykly

Český motocyklový závodník Filip Salač v neděli v Misanu předvedl, že už v sedmnácti letech dokáže úspěšně bojovat se silnou konkurencí v Moto3.

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

Salač zajel v Misanu životní závod, byl devátý. Kornfeil proťal cíl dvanáctý
Motocykly

Filip Salač obsadil deváté místo ve Velké ceně San Marina silničních motocyklů třídy Moto3. Jakub Kornfeil dojel v Misanu dvanáctý.