MotoGP

MotoGP

Elitní kategorie MS silničních motocyklů nahradila v roce 2002 kubaturu do 500 ccm. V současné době mají motocykly čtyřdobé motocykly o maximálním objemu 1000 ccm a nejvýše čtyřech válcích.

Nejúspěšnějším jezdcem moderní éry MotoGP jsou Valentino Rossi a Marc Marquez s šesti tituly (Rossi jeden přidal navíc ještě v "pětistovkách"). V celé historii soupeření největší světové elity je další Ital, Giacomo Agostini (8). Aktuálním šampionem je Marquez.

Jediným tuzemským vítězem závodu třídy do 500 ccm je František Štastný roku 1966 na původním přírodním Sachsenringu. V MotoGP doposud startovali dva čeští jezdci, v letech  2011 až 2019 Karel Abraham, v sezoně 2013 závodil i Lukáš Pešek.

Brno dá centru 38 milionů na vrácení peněz za lístky na MotoGP

Brno poskytne Turistickému informačnímu centru města Brna (TIC) přes 38 milionů korun na vrácení peněz lidem za vstupenky na loňskou motocyklovou Grand Prix, která se kvůli pandemii koronaviru jela bez diváků. Rozhodli o tom dnes zastupitelé. V oběhu je přes 16.000 lístků v celkové hodnotě přes 36 milionů, zbylé peníze půjdou na úhradu personálních a dalších nákladů spojených s vyplácením peněz. Závody v Brně loni po desítkách let skončily a letos už nebudou. Pořadatelský spolek by měl jít do insolvence.

Pokračovat