Moto2

Moto2

Druhá nejsilnější třída MS silničních motocyklů po kategorii MotoGP. V roce 2010 nahradila dvoutaktní kubaturu do 250 ccm jednotnými čtyřtaktními motory Honda osazenými do různých rámů.

Nejlepším českým jezdcem v Moto2 byl Karel Abraham, který vyhrál VC Valencie 2010. Větší část stejné sezony absolvoval také Lukáš Pešek, ale bez bodového zisku.

Všichni tři dosavadní mistři světa Moto2, Toni Elias, Stefan Bradl a Marc Marquez, získali hned v následující sezoně angažmá v MotoGP. Marquez je před sezonou 2013 neúspěšnějším jezdcem krátké historie šampionátu se 16 vítěznými Grand Prix.

Českým jezdcům kvalifikace na Phillip Islandu nevyšla

Jakub Kornfeil ani Filip Salač nepostoupili z první části kvalifikace na závod Moto3 v rámci Velké ceny Austrálie silničních motocyklů. Na mokré trati se nedostali do postupující čtveřice. Kornfeilovi na konečné 19. pozici unikla druhá část o čtyři setiny vteřiny. Salač byl klasifikován jako dvaadvacátý. První pole position v kariéře si v sobotu vyjel Marcos Ramírez ze Španělska.

Kornfeil tak bude na roštu v sedmé řadě a bude se snažit vylepšit výsledek z minulého víkendu v Japonsku, kde pro něj závod skončil po pádu hned v prvním kole. Salač, jenž si po nehodě v Motegi zlomil malíček na noze, vyrazí z osmé řady.

Pole position v Moto2 si vyjel Španěl Jorge Navarro. Jezdce královské MotoGP nepustil na trať silný vítr - kvalifikace byla odložena na neděli poté, co v závěrečném tréninku vítr odfouknul KTM Miguela Oliveiry. Portugalský jezdec vyvázl z pádu v rychlosti kolem 300 km/h jen s odřeninami.

Pokud by se kvalifikace nemohla odjet ani v neděli, seřadili by se závodníci na startu podle tréninkových časů. V tom případě by pole position získal Španěl Maverick Viňales, český jezdec Karel Abraham by byl dvanáctý.

Kvalifikace na Velkou cenu Austrálie, závod mistrovství světa silničních motocyklů na Phillip Islandu:

Moto3: 1. Ramírez (Šp./Honda) 1:38,976, 2. Canet -0,184, 3. Arenas (oba Šp./KTM) -0,268, …19. Kornfeil, 22. Salač (oba ČR/KTM) nepostoupili do druhé části kvalifikace.

Moto2: 1. Navarro (Šp./Speed Up) 1:33,565, 2. Binder (JAR/KTM) -0,321, 3. Marini (It./Kalex) -0,369.

Kvalifikace MotoGP byla kvůli silnému větru přeložena na neděli.

Zdroj: Radek Vičík , ČTK
Češi vytěžili v Aragonii jen bod. Abrahamovi nepomohlo ani to, že porazil Lorenza
Motocykly

Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně Aragonie třídy Moto3 15. místo, jeho týmový kolega FIlip Salač i Karel Abraham v MotoGP dojeli osmnáctí.
Nejlepší kvalifikace sezony, Kornfeil vystartuje v Aragonii z druhé řady
Motorismus

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil obsadil čtvrté místo v sobotní kvalifikace třídy Moto2 na Velkou cenu Aragonie.
Salač zajel v Misanu životní závod, byl devátý. Kornfeil proťal cíl dvanáctý
Motocykly

Filip Salač obsadil deváté místo ve Velké ceně San Marina silničních motocyklů třídy Moto3. Jakub Kornfeil dojel v Misanu dvanáctý.
Let vzduchem a oheň. Start MotoGP v Silverstonu byl pro Doviziosa málem osudným
Motocykly

Italský motocyklový závodník Andrea Dovizioso může hovořit o štěstí, že po děsivém pádu krátce po startu nedělní VC Británie zůstal při vědomí.
Nepovedená kvalifikace. V Silverstonu byl nejlepší Abraham, dvaadvacátý
Motocykly

Triu českých účastníků MS kvalifikace na Velkou cenu Británie silničních motocyklů moc nevyšla. Nejvýše se umístil 22. Karel Abraham v MotoGP.
Kornfeil dojel popáté za sebou v první desítce, v Rakousku byl osmý. Abraham má bod
Motocykly

Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně Rakouska silničních motocyklů ve třídě Moto3 osmé místo. Karel Abraham si v MotoGP dojel pro bod za 15. místo.
Kornfeil odstartuje v Rakousku z páté řady, Abraham ze šesté
Motocykly

Jakub Kornfeil nenavázal na páté místo z pátečních tréninků a do závodu Moto3 ve Velké ceně Rakouska odstartuje v neděli až z páté řady.
Kornfeil uchvátil diváky v Brně stíhací jízdou, triumf slavili bratři Marquezové
Motocykly

Jakub Kornfeil obsadil v závodě Moto3 v rámci Grand Prix Česko republiky silničních motocyklů deváté místo. Filip Salač v Brně nedojel.
Kornfeil v Brně loňskou senzaci nezopakoval. Hvězdy MotoGP se na trati málem praly
Motocykly

Z dvojice českých jezdců Moto3 byl v kvalifikaci na brněnskou Grand Prix rychlejší Filip Salač, který byl 14.. Jakub Kornfeil obsadil 20. pozici.
Salač začal brněnské boje 14. časem, Kornfeil byl o čtyři místa za ním
Motocykly

VC České republiky silničních motocyklů začala pátečními tréninky. Filip Salač se ve třídě Moto3 prozatímně kvalifikoval do první části kvalifikace.
Kornfeil vedl i na Sachsenringu, nakonec dojel desátý. Bodovali Salač i Abraham
Motocykly

Jakub Kornfeil sice po Assenu vedl i v závodě Moto3 na Sachsenringu, v cíli Velké ceny Německa ho ale nakonec odmávli na desáté pozici.
Drama v Assenu. Kornfeil sahal po vítězství, dostal trest, přesto dojel třetí
Motocykly

Jakub Kornfeil obsadil třetí místo ve Velké ceně Nizozemska ve třídě Moto3 a zopakoval tak stejnou pozici z loňského závodu v Brně.
Kornfeil byl v Assenu nejrychlejším jezdcem tréninků Moto3
Motocykly

V Assenu se do čela pořadí vyhoupl díky perfektnímu závěrečnému měřenému kolu, v němž o 98 tisícin předstihl Itala Tonyho Arbolina.
Velká stíhací jízda vynesla Kornfeilovi v Katalánsku desáté místo
Motocykly

Jakub Kornfeil obsadil po stíhací jízdě desáté místo ve Velké ceně Katalánska silničních motocyklů.
Abraham získal v Mugellu první letošní body, Kornfeil v Moto3 byl také čtrnáctý
Motocykly

Karel Abraham získal v nedělním závodě MotoGP v rámci Velké ceny Itálie silničních motocyklů své první letošní body, když obsadil 14. pozici.
Po operaci Kornfeil bojoval o stupně vítězů, dojel si pro nejlepší výsledek v sezoně
Motocykly

Jakub Kornfeil obsadil sedmé místo v nedělním závodě třídy Moto3 v rámci Velké ceny Španělska silničních motocyklů.