Rossi bude mít tým. Pojede v něm jeho nevlastní bratr

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 20. 9. 2013 19:05
Valentino Rossi plánuje vlastní tým pro třídu Moto3 ve světovém šampionátu silničních motocyklů.
Za Rossiho tým bude ve třídě Moto3 jezdit jeho nevlastní bratr Luca Marini.
Za Rossiho tým bude ve třídě Moto3 jezdit jeho nevlastní bratr Luca Marini. | Foto: Reuters

Řím - Jméno devítinásobného mistra světa silničních motocyklů Valentina Rossiho budeme od příští sezony slýchat nejen ve spojitosti s jeho úspěchy v MotoGP, ale také jako majitele nové stáje.

Podle informací listu Gazzetta dello Sport byla spolu dalšími šestnácti do startovního pole třídy Moto3 předběžně přijata také přihláška týmu VR46.

V nejslabší kubatuře tak dostane příležitost absolvovat celou sezonu Rossiho nevlastní bratr Luca Marini.

16letý jezdec si v neděli v Misanu odbyl premiéru v MS, ale cíl závodu Moto3 kvůli nehodě neviděl.

Rossi ve stopách Robertse

Druhým jménem na přihlášce je jen o rok starší Romano Fenati. Italský jezdec loni šokoval soupeře šestým místem v Moto3. Ovšem letos se mu příliš nevede a je až na 15. příčce.

Rossi svým týmem napodobí jiné hvězdy minulosti, jako byl například trojnásobný šampion Kenny Roberts, který dokonce v "půllitrech" nasazoval stroj vlastní značky.

Ostatně i tým LCR v MotoGP nyní vede bývalý závodník, sedminásobný vítěz závodu třídy do 125 ccm Ital Lucio Cecchinello.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy