Noční můra Varů, útok na Hamrlíka i celkový rekord. Finiš extraligy bude mít náboj

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
1. 3. 2024 16:55
Zbývá odehrát už jen poslední dvě kola základní části hokejové extraligy. Dnešní a nedělní večer definitivně určí, kdo postoupí přímo do čtvrtfinále play off a jak budou vypadat dvojice týmů pro předkolo. Vedle toho je ve hře také několik rekordů nebo korunky pro krále bodování a nejlepšího kanonýra.
Jiří Černoch.
Jiří Černoch. | Foto: Jakub Knap / HC Energie Karlovy Vary

Dost možná největší zápletka závěru extraligy, přitom hodně nečekaná.

Karlovy Vary stále drží 12. místo, které jako poslední zajišťuje vstupenku do předkola, jenže náskok na Mladou Boleslav se jim hrozivě ztenčil.

Ještě před dvěma týdny činil luxusních 13 bodů, avšak Energie v posledních šesti zápasech vůbec nebodovala. Zato Boleslav se v novém roce zvedla, sbírá body pravidelně a na Vary ztrácí nyní jen čtyři. Navíc má s nimi lepší vzájemnou bilanci.

Dnes hraje Boleslav doma s Olomoucí, v neděli končí na ledě Sparty. Vary nastoupí nejdříve doma proti Spartě a pak na kluzišti Kladna. Situaci mají stále ve svých rukách, ale už ne tak pevně. Pokud dnes Spartu neporazí, mohou být v neděli pod velkým tlakem.

Ani pod novým majitelem Dušanem Šenkyplem se zatím nedaří hokej v lázeňském městě výrazně pozvednout.

Zahraniční posily Lukas Zetterberg a Iikka Kangasniemi tým netáhnou (Zetterberg kvůli zranění dohrál), sezona nevychází ani reprezentantům Jiřímu Černochovi s Ondřejem Beránkem. A brankář Dominik Frodl s výbornou úspěšností 92 procent na vše sám nestačí.

 

Právě se děje

Další zprávy