Madeta Motor České Budějovice

Madeta Motor České Budějovice

Český hokejový klub byl založen roku 1928 a své domácí zápasy hraje v Budvar areně. Momentálně je nováčkem v extralize.

 V roce 2013 klub HC Mountfield z Českých Budějovic po sporech s městským zastupitelstvem odešel do Hradce Králové. Po velkých tahanicích se v jihočeské metropoli podařilo vybudovat alespoň prvoligový tým, který po sedmi letech vybojoval návrat mezi elitu.

Největším úspěchem Českých Budějovic je mistrovský titul z roku 1951.

Kapitán plzeňských hokejistů Gulaš se vrací do Českých Budějovic

Kapitán plzeňských hokejistů Milan Gulaš odchází do mateřských Českých Budějovic. V rozhovoru pro deník Sport to potvrdil sportovní manažer Škody Tomáš Vlasák. Ofenzivní lídr Západočechů odchází i přesto, že měl s Indiány smlouvu ještě na příští ročník. Vlasák uvedl, že obě strany už našly společnou řeč ohledně vyrovnání. Západočeši by měli obdržet finanční kompenzaci ve výši téměř dva a čtvrt milionu korun.

České Budějovice dostaly pokutu 100 000 korun za diváky na hokeji

Hokejový klub Motor České Budějovice dostal od disciplinární komise extraligy pokutu 100.000 korun za to, že při pátečním utkání s Třincem umožnil přítomnost zhruba 150 diváků v hledišti Budvar Areny. Kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru fanoušci v současnosti na zápasy nesmí.

Od 4. prosince je sice na stadionech povolena přítomnost až 300 osob nad rámec maximálního počtu 200 aktérů utkání či dalších lidí nutných k organizaci, vysílání přenosů či účasti médií, ale musí jít o osoby uvedené na seznamu dlouhodobých partnerů klubu. Navíc se musí prokázat negativním testem na koronavirus ne starším než 48 hodin.

Extraligový nováček po utkání s Třincem, nad kterým zvítězil 2:1 v prodloužení, oznámil, že na zápase bylo 156 diváků. Za dlouhodobé partnery klubu vedení Českých Budějovic označilo například i majitele permanentních vstupenek.

Zdroj: ČTK
Pokračovat