Plzeňské Indiány by měl posílit Yellow Horn, nejproduktivnější hráč EBEL

Lukáš Caha Lukáš Caha
23. 4. 2016 18:48
Do extraligové Plzně má podle informací Aktuálně.cz namířeno kanadský útočník Colton Yellow Horn, který naposledy oblékal dres Znojma, a díky nesmírně vydařené sezóně byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem EBEL.
Colton Yellow Horn získal trofej pro nejužitečnějšího hráče EBEL
Colton Yellow Horn získal trofej pro nejužitečnějšího hráče EBEL | Foto: Lukáš Caha

Brno - Extraligová Plzeň ulovila podle informací Aktuálně.cz kanadského útočníka Coltona Yellow Horna, jenž byl v uplynulé sezoně vyhlášen nejužitečnějším hráčem mezinárodní Erste Bank Eishockey ligy.

Osmadvacetiletý forvard tak po roce opouští dres znojemských Orlů, kde se stal hnacím motorem v cestě za stříbrnými medailemi. "Je to pro mě krok správným směrem a příležitost k dalšímu hokejovému růstu. Slyšel jsem, že česká extraliga je velmi kvalitní soutěží," řekl Yellow Horn v rozhovoru pro kanadský server AMMSA (článek zde).

Plzeň však zatím o příchodu nejproduktivnějšího hráče Znojma mlčí. "Všechny změny v kádru budeme komentovat až po 1. květnu," zní z klubu.

Yellow Horn si v loňské sezoně připsal dohromady osmdesát šest kanadských bodů v jednasedmdesáti zápasech. I díky těmto statistikám obdržel pohár Rona Kennedyho za nejužitečnějšího hráče EBEL ligy.

Hrál i na japonském ostrově

V Evropě odehrál tento kanadský útočník s indiánskou krví necelé tři sezony. Kromě již zmiňovaného Znojma působil v maďarském Fehérváru a chvíli i v rakouském Salcburku. Zde ho však zbrzdilo zranění, a tak se vrátil zpět za oceán. Vyzkoušel juniorskou WHL, kanadskou CHL a osmadvacet utkání odehrál také za Manchester Monarchs v AHL. Na NHL však nikdy nedosáhl.

"Myslím si, že to není na pořadu dne. Už mám svůj věk a NHL i AHL jsou pro mladší hokejisty," přemýšlí vicemistr z mistrovství světa hráčů do osmnácti let v roce 2005.

Sezonu 2014/2015 strávil v exotické Asii, kde oblékal barvy Kušira ležícího na japonském ostrově Hokkaidó. I zde zářil a zaznamenal padesát devět kanadských bodů ve čtyřiceti sedmi duelech.

Další kroky Yellow Horna tak s největší pravděpodobností směřují do české extraligy. Jeho snem je ale i švýcarská liga či ruská KHL. "Výčitky z toho, že nezůstanu v Americe, nemám. Jsem rád, že můžu hrát hokej, a zároveň poznávat svět," podotkl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 19 minutami

Tálibán pověsil na náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb

Signalizuje to návrat některých metod, k nimž se islamistické hnutí uchylovalo v minulosti, poznamenala agentura. Muž, jenž provozuje na náměstí lékárnu, agentuře popsal, že na místo byla přinesena čtyři těla, z nichž tři skončila vystavená na dalších náměstích ve městě. Tálibové podle něj lidem sdělili, že čtveřice se podílela na únosu a policie je zabila. Tálibán se zatím oficiálně nevyjádřil.

Místní policejní velitel, kterého dosadil Tálibán, později uvedl, že čtveřice zemřela při přestřelce s táliby při vysvobozování uneseného muže a jeho syna. Při boji podle něj únosci zranili jednoho člena Tálibánu a civilistu. Unesené se prý povedlo osvobodit.

Núruddín Turábí - jeden ze zakladatelů radikálního islamistického hnutí a hlavní zastánce přísného výkladu islámského práva v době, kdy Tálibán vládl v Afghánistánu poprvé, řekl tento týden agentuře AP, že uskupení hodlá opět provádět popravy a utínat ruce. Podle jeho slov se to ale možná nebude dít veřejně jako v minulosti.

Od chvíle, kdy Tálibán v polovině srpna převzal kontrolu na asijskou zemi, mnozí Afghánci i svět s obavami sledují, zda tálibové obnoví tvrdou vládu z druhé poloviny 90. let, kdy hnutí Afghánistán spravovalo poprvé. Vůdci radikálního uskupení zůstávají zakořeněni v hluboce konzervativním a tvrdém světonázoru, ačkoliv přijímají technologické změny jako jsou mobilní telefony, poznamenala AP.

Představitelé Tálibánu dříve prohlásili, že nebudou opakovat fundamentalistickou politiku předchozí vlády svého hnutí.

Další zprávy