Barák přispěl k výhře Udine gólem a asistencí, Schick nastoupil poprvé v základu AS Řím

Aktualizováno 10. 12. 2017 22:57
Antonín Barák se podílel na vítězství svého Udine nad Beneventem gólem a asistencí. Patrik Schick nastoupil poprvé v základní sestavě AS Řím a odehrál celé utkání na půdě Chieva Verona, kde jeho mužstvo remizovalo 0:0.
Antonín Barák jednu branku Udine vstřelil a na druhou přihrál.
Antonín Barák jednu branku Udine vstřelil a na druhou přihrál. | Foto: Milan Kammermayer

Řím - Záložník Antonín Barák zařídil v italské fotbalové lize gólem a asistencí výhru Udine 2:0 nad posledním Beneventem. Na úvodní branku Barákovi přihrál Jakub Jankto. Útočník Patrik Schick poprvé nastoupil v základní sestavě AS Řím a odehrál celý zápas na hřišti Chieva, který skončil 0:0. Neapol nevyužila šanci posunout se do čela tabulky před Inter Milán, po bezbrankové remíze s Fiorentinou zůstala o bod druhá.

Česká spolupráce přinesla Udine vedení nad Beneventem už v páté minutě. Barák zužitkoval Janktův centr a s přispěním mírné teče překonal gólmana Brignoliho. Zvýšit mohl po přímém kopu Adnan, míč ale skončil na břevnu. Krátce před přestávkou zvýšil na 2:0 Lasagna, u jehož branky si připsal asistenci Barák.

První šanci duelu Chievo - AS Řím měli ve 12. minutě domácí, když se sám před brankářem Alissonem ocitl nejlepší střelec veronského celku Inglese, zblízka však trefil pouze břevno. Římané zahrozili až v polovině poločasu a byl u toho Schick, který patou změnil směr Kolarovovy střely. Sorrentino vyrazil míč ke Gersonovi, ani ten ale osmatřicetiletého brankáře nepřekonal.

Po hodině hry český útočník předložil ve vápně míč Gonalonsovi, jehož pokus ale zneškodnil Sorrentino. Římané ve druhé půli tlačili, gólem však neskončily ani příležitosti Kolarova či střídajícího Džeka, který nebyl součástí základní jedenáctky poprvé po 22 zápasech Serie A.

V 82. minutě mohl Schick rozhodnout, jeho tečovanou střelu však znovu zastavil gólman Chieva. Tři minuty před koncem poslal Džeko po centru českého reprezentanta míč pouze do Sorrentinových rukavic.

"Byl to těžký zápas, všichni jsme remízou frustrovaní. Měli jsme mnoho šancí, ale chyběl nám finální dotyk, nebyli jsme schopni skórovat. Kdybychom vyhráli, ztráceli bychom jen tři body na Inter," uvedl zklamaně Schick. "Cítil jsem se dobře a jsem rád, že jsem odehrál 90 minut. Stále potřebuji čas a více zápasů, abych předváděl to nejlepší," dodal ke svému výkonu.

Neapol za první poločas proti Fiorentině vystřelila pouze jedinkrát, což se jí v této sezoně ještě nestalo. Za hosty měl největší šanci Simeone, Reinu ale nepřekonal. Po změně stran domácí přidali v ofenzivě, šance měli Zieliňski, Hamšík nebo Mertens, Fiorentina ale neinkasovala a počtvrté v řadě bodovala.

AC Milán poprvé zvítězil pod trenérem Gennarem Gattusem. O výhru 2:1 nad Boloňou se postaral dvěma zásahy Bonaventura. Jediný gól hostů dal Verdi, který se v posledních pěti ligových duelech podílel na sedmi brankách: čtyři dal a na tři přihrál. V sestavě Boloni chyběl Ladislav Krejčí.

Sassuolo poprvé v sezoně zvítězilo na vlastním stadionu, Crotone s novým trenérem Walterem Zengou porazilo 2:1. V týmu hostů nedostal příležitost stoper Stefan Simič.

V záchranářském duelu mezi Spalem Ferrara a Hellasem Verona měli hosté blízko ke třem bodům. Ještě v 85. minutě vedli 2:0, následně ale snížil Paloschi a vzápětí z penalty vyrovnal na konečných 2:2 Antenucci.

Italská fotbalová liga - 16. kolo:

Chievo - AS Řím 0:0, Neapol - Fiorentina 0:0, Spal Ferrara - Hellas Verona 2:2 (86. Paloschi, 88. Antenucci z pen. - 55. Cerci z pen., 69. Cáceres), Udine - Benevento 2:0 (5. Barák, 41. Lasagna), Sassuolo - Crotone 2:1 (49. Goldaniga, 61. Politano - 66. vlastní Acerbi), AC Milán - Boloňa 2:1 (10. a 76. Bonaventura - 23. Verdi).