AC Milán

AC Milán

Jeden z nejúspěšnějších italských fotbalových klubů, který v ročníku 2014/15 skončil v Serii A až na sedmém místě a tedy mimo pohárové příčky. Celkem v historii nasbíral 18 titulů v domácí soutěži a sedmkrát ovládl Ligu mistrů..

Tým, který hraje domácí utkání na slavném San Siru, trénuje od června 2016  Ital Vincenzo Montella. Mezi největší hvězdy týmu patří Stephan El Shaarawy či Riccardo Montolivo.

Trenér Giampaolo vydržel v AC Milán jen čtyři měsíce

Fotbalisté AC Milán budou mít po odvolání Marca Giampaola nového trenéra, podle italských médií mužstvo převezme Stefano Pioli. V tabulce italské ligy je slavný klub až třináctý, ze sedmi úvodních kol čtyřikrát prohrál.

Giampaolo v Miláně vydržel jen necelé čtyři měsíce. V červnu vyměnil bývalého italského reprezentanta a mistra světa z roku 2006 Gennara Gattusa, který skončil poté, co "Rossoneri" obsadili v lize až páté místo a nedostali se do Ligy mistrů.

Třiapadesátiletý Pioli naposledy vedl Fiorentinu. Předtím pracoval například v Parmě, Chievu, Boloni, Laziu nebo v konkurenčním Interu.

Fotbalisté AC Milán ztratili dobře rozehraný zápas s FC Turín

Fotbalisté AC Milán v pátém kole italské ligy neudrželi vedení a po prohře 1:2 na hřišti FC Turín jsou v tabulce až třináctí. Domácí, které za vítězstvím dvěma góly v rozmezí čtyř minut ve druhém poločase nasměroval Andrea Belotti, jsou šestí.

Rossoneri se v prvním poločase ujali vedení po penaltě Krzysztofa Piateka a těsný náskok drželi až do 72. minuty, kdy se poprvé prosadil Belotti. Domácí útočník vzápětí přidal čtvrtou branku v sezoně, na kterou už milánský celek nenašel odpověď a prohrál podruhé za sebou.

Italská fotbalová liga - 5. kolo:

FC Turín - AC Milán 2:1 (72. a 76. Belotti - 18. Piatek z pen.).

Na Slavii si nepřišli, ale slavný AC vyřídili bez potíží. Milánské derby ovládl Inter
Fotbal

Fotbalisté Interu Milán vyhráli městské ligové derby proti AC 2:0 a i po 4. kole jsou v Serii A jediným týmem bez ztráty bodu.
Matějů debutoval v Serii A, s Brescií v Miláně prohrál 0:1. Zmrhal zůstal na lavičce
Fotbal

Aleš Matějů debutoval v Serii A v dresu nováčka Serie A Brescie, která prohrála na hřišti AC Milán v druhém kole italské ligy 0:1.
AC Milán zahájil ligovou sezonu porážkou v Udine, Zmrhal prožil vítězný debut
Zahraniční ligy

Zmrhal odehrál za Brescii závěrečných 19 minut zápasu v Cagliari. Jankto byl u porážky Sampdorie, Schick, Barák a Krejčí zůstali na lavičce.
Čínská katastrofa, dluhy a nechtěné San Siro. Slavný AC zkouší zastavit tvrdý pád

S takhle špatným hospodařením opravdu nemůžete hrát evropské poháry, oznámili funkcionáři fotbalové federace UEFA vedení AC Milán.
AC Milán kvůli porušení finančního fair play nebude rok hrát Evropskou ligu
Evropská liga

Místo milánského celku bude hrát v základní skupině Evropské ligy AS Řím, který si původně na šestém místě v Serii A zajistil start jen v kvalifikaci.
Kouč Giampaolo předčasně končí v Janově a míří do AC Milán

Jednapadesátiletý kouč se s vedením italského celku dohodl na ukončení smlouvy a měl by být v nejbližší době jmenován novým trenérem AC Milán.
AC Milán zdolal Boloňu a živí naději na Ligu mistrů

AC Milán porazil v dohrávce 35. kola italské fotbalové ligy Boloňu 2:1 a dál živí naději na účast v Lize mistrů. Na čtvrté Bergamo ztrácí tři body.
Neapol si po výhře nad Frosinone upevnila druhé místo. Simič zůstal na lavičce

Fotbalisté Neapole zvítězili v 34. kole italské ligy na hřišti předposledního Frosinone 2:0.
Manchester City zvládl pomstu za vyřazení z Ligy mistrů a v Anglii znovu vede

Mužstvo City navázalo proti Tottenhamu na tři dny starou výhru 4:3 z Ligy mistrů proti stejnému soupeři, která mu však postup do semifinále nevynesla.
Zakažme fotbalistům sociální sítě, vzkazuje Gattuso po skandálu hráčů AC Milán

Případem, který v Itálii komentovali i politici, se začala zabývat disciplinární komise svazu.
AC Milán vyhrál bitvu o čtvrté místo, Kuckův gól Parmě nestačil
Fotbal

Fotbalisté AC Milán uspěli v přímém souboji o čtvrté místo italské ligy a vyhráli na hřišti Atalanty Bergamo 3:1. Dva góly dal polský útočník Krzyszto
AC remizoval 0:0 s Neapolí, střelec Quagliarella má rekord

Útočník Fabio Quagliarella skóroval při výhře Sampdorie 4:0 nad Udine v jedenáctém zápase za sebou a vyrovnal rekord italské fotbalové ligy.

Fotbalisté Juventusu podle očekávání zdolali poslední Chievo 3:0 a i po 20. kole italské ligy zůstali neporažení.
Ronaldo slaví první trofej s Juventusem, rozhodl Superpohár proti AC Milán
Fotbal

"Stará dáma" se rekordním osmým triumfem v soutěži osamostatnila právě před dnešním soupeřem. Juventus vybojoval Superpohár poprvé od roku 2015.