AC Milán

AC Milán

Jeden z nejúspěšnějších italských fotbalových klubů, který v ročníku 2014/15 skončil v Serii A až na sedmém místě a tedy mimo pohárové příčky. Celkem v historii nasbíral 18 titulů v domácí soutěži a sedmkrát ovládl Ligu mistrů..

Tým, který hraje domácí utkání na slavném San Siru, trénuje od června 2016  Ital Vincenzo Montella. Mezi největší hvězdy týmu patří Stephan El Shaarawy či Riccardo Montolivo.

"Můžu ven!" Ibrahimovic se zbavil koronaviru

Po více než dvou týdnech se švédská fotbalová hvězda Zlatan Ibrahimovic zbavil covidu-19. Devětatřicetiletý útočník AC Milán měl dnes dva testy po sobě s negativním výsledkem.

"Karanténa končí, můžu ven!" napsal na twitteru den poté, co měl kontrolní odběr ještě s pozitivním výsledkem.

Ibrahimovic kvůli karanténě přišel mimo jiné o utkání 3. a 4. předkola Evropské ligy. V hlavní části soutěže narazí s AC Milán ve skupině i na pražskou Spartu.

V karanténě byl od 24. září a nákazu bral se svým typickým humorem. "Covid si troufl mě vyzvat. Špatný nápad," napsal tehdy na twitteru, kde také informoval, že je bez příznaků.

Ibrahimovic dal dva góly, Krejčí nezabránil porážce Boloni

Veterán Zlatan Ibrahimovic zařídil v italské fotbalové lize dvěma góly výhru AC Milán 2:1 nad Sassuolem. Vítězové jsou v neúplné tabulce na pátém místě zajišťujícím účast v Evropské lize. Jejich konkurenti AS Řím a Neapol ale mají zápas k dobru. Ladislav Krejčí odehrál 78 minut při porážce Boloně 0:1 s Bergamem, které se dostalo na druhé místo.

Atalanta neprohrála už patnácté utkání za sebou a posunula se šest bodů za vedoucí Juventus a dva body před Inter Milán, který má středeční duel 35. kola proti Fiorentině k dobru.

Jediný gól zápasu vstřelil v 63. minutě Luis Muriel. Kolumbijský útočník si naběhl z druhé vlny na přihrávku krajana Duvána Zapaty a poslal míč přesně k tyči. Nejlepší střelec Bergama zaznamenal v této sezoně Serie A už osmnáct gólů, z toho jedenáct v roli střídajícího hráče.

Osmatřicetiletý Ibrahimovic se na hřišti Sassuola prosadil nejprve hlavou a v závěru prvního poločasu po rychlém protiútoku. Domácí skórovali pouze zásluhou Francesca Caputa, který s přehledem překonal gólmana Gianluigiho Donnarummu chytajícího 200. zápas za Milán. Sassuolo hrálo celý druhý poločas v deseti, skóre se však už nezměnilo. Fotbalisté AC po restartu italské ligy po koronavirové pauze v devíti zápasech ani jednou neprohráli a sedmkrát zvítězili.

Italská fotbalová liga - 35. kolo:

Bergamo - Boloňa 1:0 (63. Muriel), Sassuolo - AC Milán 1:2 (42. Caputo z pen. - 19. a 45.+2 Ibrahimovic).